Pozycje ligowe obydwu drużyn przed rozpoczęciem meczu sugerowały, że West Ham czeka trudne popołudnie, ponieważ Arsenal prowadzi na szczycie tabeli Premier League. Michail Antonio przyznał, że wczesne gole gości wynikały z błędów jego zespołu, ale wie też, że gospodarze mają jakość, by wyciągnąć coś z nawet najtrudniejszej gry.

Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że możemy coś zdobyć. Dobrze rozpoczęliśmy, ale były dwie przerwy i Arsenal zdobył dwa gole. Zostajesz ukarany, gdy popełniasz błędy, ale budowaliśmy na tym i widać było, że się nie poddaliśmy.

Wiem, że jedyną rzeczą, jakiej oczekują od nas fani, jest ciężka praca i walka – właśnie to dla nich dziś zrobiliśmy. Gdy tylko zaczęliśmy naciskać, atmosfera się poprawiła i byli dzisiaj naszym dwunastym zawodnikiem. Muszę im podziękować, ponieważ odegrali ogromną rolę w zdobyciu tego punktu.

Declan Rice próbował podnieść chłopców na duchu, a my powtarzaliśmy sobie tylko: „zdobądźmy bramkę”. Wygraliśmy rzut karny, strzeliliśmy gola, wykorzystaliśmy to i graliśmy dalej. Mieliśmy okazje i być może mogliśmy nawet wygrać. Oczywiście weźmiemy to pod uwagę w kilku następnych spotkaniach.

Antonio wspiera drużynę, aby przenieść pewność siebie z niedzielnego występu na ostatnią część sezonu 2022/23

Możemy zobaczyć pewność siebie, którą mamy, przechodząc od dwóch straconych bramek do remisu 2:2 przeciwko liderom ligi. Musimy tylko na tym bazować i iść dalej – zakończył Antonio.