W ekscytującym spotkaniu, zamykającym 15 kolejkę Premier League, West Ham United zaliczył niezwykły powrót i zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 nad Tottenhamem Hotspur. Wynik ten był świadectwem nieprzewidywalnej natury piłki nożnej, szczególnie w zaciekłych derbach Londynu.

Słaby West Ham został całkowicie zdominowany w pierwszej połowie, a główka Cristiana Romero była nagrodą za dominację Tottenhamu. Po przerwie Młoty znacznie się poprawiły, a wyrównanie Jarroda Bowena w 52. minucie odmieniło oblicze derbów.

The Hammers wygrali pięć z ostatnich sześciu meczów we wszystkich rozgrywkach, podczas gdy Tottenham poniósł czwartą porażkę z pięciu spotkań i stracił punkty, będąc na zwycięskiej pozycji po raz piąty z rzędu.

Myślę, że przyjazd tutaj i zwycięstwo z tą drużyną to ogromna wartość – powiedział BBC Radio 5 Live menadżer, David Moyes. Jestem zadowolony z tego, jak byliśmy odporni i pilni w naszej pracy, zorganizowani, defensywni i zawsze stanowiliśmy zagrożenie.

To była wspaniała wygrana – dodał Szkot. Mogliśmy świętować z naszymi kibicami. To, że przyjechali i zobaczyli jak wygrywamy, było czymś genialnym. Desperacko chcieliśmy wygrać dla nich, a zdobycie tych trzech punktów było dla nas ogromne.

Oceny zawodników West Hamu United (podsumowanie not brytyjskich portali internetowych)

• Jarrod Bowen (West Ham) – Jego występ odegrał kluczową rolę w odwróceniu losów West Hamu

Myślę, że mieliśmy naprawdę dobry rok 2023 – powiedział po meczu Moyes. Od czasu mistrzostw świata przeżyliśmy kilka świetnych chwil i uczestniczyliśmy we wszystkich turniejach. Nasz harmonogram wydaje się trudny, ale musimy przejść przez to jeszcze raz. To terminarz gier od czwartku do niedzieli, ale na pewno będziemy gotowi do ponownego wyjazdu.