Niedawny cel West Hamu United – Memphis Depay – może być teraz niespodziewanie dostępny na darmowym transferze. Włoski dziennikarz Fabrizio Romano twierdzi, że prawnicy z Barcelony i sam Depay prowadzą obecnie negocjacje w celu  porozumienia by osiągnąć status „wolnej agencji”.

Według hiszpańskiej publikacji SPORT, David Moyes podobno nadal rozważa sprowadzenie Depaya na londyński stadion jeszcze tego lata – rzekomo kwota, którą otrzymał w wiadomości West Ham na początku okienka, to 17 milionów funtów za reprezentanta Holandii.

Od tego czasu Moyes sprowadził Gianlucę Scamaccę. Szkot musi jednak zorganizować więcej ofensywnych posiłków. Młoty mogą mieć szansę na pozyskanie Depaya na darmowy transfer i to byłaby dobra okazja.

Holender jest chętny do opuszczenia Camp Nou tego lata, ale nie było do tej pory chętnych, a jego cena wywoławcza w wysokości 17 milionów funtów i 158 tysięcy funtów tygodniowo (Salary Sport) okazały się problematyczne dla wszystkich, którzy spoglądali w jego kierunku. To może się jednak wkrótce zmienić.

Fabrizio Romano udostępnił aktualizację sugerując, że Depay może wkrótce zostać wolnym agentem:

Prawnicy Barcelony i Memphisa Depaya prowadzą negocjacje w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie pozyskania statusu „wolnej agencji”. Nie będzie wtedy mowy o ok. 20 mln euro opłaty. Depay zgodzi się opuścić Barcę tylko w przypadku, gdy znajdzie odpowiednią opcję na swoją przyszłość.