Jak twierdzi Corriere dello Sport, Matias Soule nie zgodził się na transfer do West Hamu United. Argentyńczyk w zeszłym miesiącu odrzucił propozycję nie tylko Młotów, ale także  z Crystal Palace i Al-Ittihad.

Włoski serwis informacyjny uważa, że ​​piłkarz pochodzący z Ameryki Południowej – obecnie wyceniany na 30 mln euro – chciał kontynuować wypożyczenie do Frosinone, gdzie czuje się bardzo dobrze po przejściu z Juventusu.

Soule strzelił dziesięć goli w 21 występach w Serie A i zaliczył dwie asysty

West Ham może otrzymać drugą szansę na podpisanie kontraktu z Amerykaninem. Jak wynika z raportów, gracz nie ma nic przeciwko West Hamowi, tylko po prostu potrzebował więcej czasu, zanim podejmie decyzję o swojej przyszłości.

Corriere dello Sport dodaje, że 20-latek zdecydował się opuścić Juventus po zakończeniu sezonu, a włoscy giganci pozyskali już następcę w postaci Francisco Martina Barido. Dlatego West Ham może mieć kolejną szansę na podpisanie kontraktu z Soule tego lata – wygląda na to, że był to raczej przypadek złego wyczucia czasu niż fakt, żeby reprezentant Argentyny do lat 20, miał cokolwiek przeciwko Hammers.

Jeśli Timowi Steidenowi – dyrektorowi ds. piłki nożnej – uda się dojść do porozumienia z Juventusem, będzie to pozornie niezły interes.

Soule błyszczy w Serie A, gdzie Claudio Ranieri porównał go nawet do Diego Maradony

Tutto Mercato Web zacytował Włocha, który powiedział: Kiedy masz takich mistrzów jak Soule, którzy strzelają jak Maradona czy Zico, po prostu musisz go oklaskiwać.

To (chwila) piękna dla tych, co przychodzą na stadion i płacą za bilet.