Aż pięciu zawodników Arsenalu może opuścić niedzielny mecz z West Hamem United. Dobra wiadomość dla zespołu Kanonierów jest taka, że ​​większość problemów z kontuzjami, z którymi się borykają, uważa się za niezbyt poważne.

Zacznijmy od skrzydłowego Bukayo Saki, który odgrywa kluczową rolę w drużynie. Saka wcześnie opuścił zwycięskie spotkanie z Liverpoolem po zderzeniu z Darwinem Nunezem. Strzelił pierwszego gola dla Arsenalu w tym meczu i jak zawsze, stanowił zagrożenie w ataku, ale w 79. minucie został zmieniony. Zawodnik był zauważony po meczu, gdy poruszał się bez widocznych obrażeń. Myślę, że wszystko powinno być w porządkupowiedział Mikel Arteta po spotkaniuWydaje mi się, że został kopnięty w kostkę lub tył stopy, ale nie mam wielkich obaw.

Jeśli chodzi o Parteya, powrócił na boisko po kontuzji uda, przez którą od sierpnia zagrał zaledwie 15 minut, jednak ponownie jest niedostępny. Menadżer utrzymuje, że ten uraz jest stosunkowo niewielki i nie sprawi, że piłkarz będzie długo pozostawał poza składem.

Gabriel Jesus prawdopodobnie po zbyt wczesnym powrocie (nie grał z powodu problemów z kolanem) ponownie musi odpocząć. W przypadku tego gracza, spodziewamy się, że będzie to kilka dni – powiedział Arteta. To coś związanego z jego kolanem, ale myślę, że to kwestia krótkotrwała. Po prostu powrót mógł nastąpić dla niego  za szybko. 

Ołeksandr Zinczenko stawiany jest pod znakiem zapytania na mecz z Młotami ze względu na problemy z łydką. W przypadku Alexa nie wiemy co dalej. Znowu miał ból w łydce i musieliśmy go zdjąć.

Takehiro Tomiyasu może będzie już dostępny. Wrócił do klubu po odpadnięciu japońskiej drużyny narodowej z Pucharu Azji

Długotrwale nieobecni Jurrien Timber (kontuzja kolana) i Fabio Vieira (kontuzja pachwiny) kontynuują rehabilitację. Vieira prawdopodobnie będzie gotowy do ponownej gry przed końcem sezonu. I to jest dla niego fantastyczna wiadomość.