Spekulacje dotyczącego ewentualnego transferu Arthura Masuaku z powrotem do Olympiakosu pojawiły się, gdy Francuz nabawił się kolejnej kontuzji. Obecnie piłkarz powoli wraca do zdrowia i po treningach z zespołem U23, dołączył już do pierwszej drużyny.

Slaven Bilić podobno nie jest zadowolony z poczynań Arthura Masuaku i poważnie myśli o sprzedaży 23-latka. Ponownie zainteresowany usługami zawodnika miałby być jego stary klub.

Jednakże w ostatnim czasie na łamach oficjalnej strony West Hamu pojawił się obszerny wywiad z lewym obrońcą na temat jego pozycji w drużynie. Może to przeczyć doniesieniom transferowym.

-Ostatnio zmagałem sie z kontuzją więzadeł. To był mój pierwszy poważny uraz. Musiałem spędzić trochę czasu poza składem, to było bardzo frustrujące – podsumował.

-Chwilami było naprawdę ciężko. W zasadzie bardzo szybko zacząłem biegać i wykonywać większość rzeczy, ale musiałem na dłużej zaprzestać pracy z piłką. Starałem się być silny, dzisiaj czuję się lepiej. Za chwile wracam do treningów z pierwszą drużyną.

Szanse na transfer są znikome. Nie dość, że Francuz właśnie dołączył do zespołu w Dubaju, to również bardzo ciepło wypowiada się o nim sam David Gold.

-On jest młody i w przyszłości będzie tylko lepszy. Bardzo go lubię i wróżę mu wspaniała przyszłość – powiedział.