West Ham jakiś czas temu ogłosił, że z dniem 1 stycznia 2023 roku obowiązki dyrektora sportowego zespołu przejmie Mark Noble. Kibice mogli poczuć się z pewnością uradowani, bowiem jeszcze kilka miesięcy wcześniej Anglik odchodził na emeryturę i nie było wiadome, co będzie robić po zawieszeniu butów na kołku. Obecnie 35-latek stara się profesjonalnie wykonywać swoje zadania – niedawno był widziany na trybunach podczas meczu francuskiej Ligue 1, pomiędzy AS Monaco a PSG.

ExWHUempolyee ujawnił, że Mark Noble zna się prywatnie z Paulem Mitchellem – dyrektorem sportowym klubu z Księstwa. Nobes dostał wówczas od niego specjalne zaproszenie na mecz jako prezent, a przy okazji wykazanie chęci umocnienia relacji między dwoma klubami. Legendarny kapitan Młotów miał również otrzymać od Mitchella wskazówki dotyczące działań na stanowisku – jak się okazało, wziął sprawy w swoje ręce już podczas meczu, na którym gościł.

Noble skupił szczególną uwagę na Axelu Disasim. Jest to 24-letni środkowy obrońca AS Monaco, który mierzy 190 cm wzrostu. Konsekwentnie od blisko 3 sezonów prezentuje naprawdę wysoką formę, czego efektem była chociażby jego obecność w kadrze Francji na Mistrzostwa Świata w Katarze. W obecnej kampanii wystąpił łącznie w 32 meczach, a na swoim koncie ma 4 gole i 4 asysty.

Biorąc pod uwagę problemy kadrowe West Hamu na pozycji stopera niewykluczone, że latem klub zdecyduje się na zakup Disasiego. Portal transfermarkt.com wycenia go na 25 milionów euro.