Polski analityk ds. wyników Bartosz Andryszak potwierdził, że dołącza do West Hamu United. Swój ruch ogłosił w mediach społecznościowych. 36-latek jest analitykiem wydajności  i widnieje przez ostatnie 10 lat na liście płac Queen Park Rangers.

Andryszak do 2011 roku był analitykiem Lecha Poznań. Gdy jego umowa z klubem nie została przedłużona, zdecydował się na emigrację. Wyjechał na Wyspy Brytyjskie. Początkowo pracował w Queens Park Rangers.

Andryszak napisał: Wygląda na to, że będę w Premier League. Ciężko na to pracowałem. Mając talent do pracy i przyjaciół, którzy mimo 10 lat emigracji wciąż Cię wspierają, możesz wiele. Siadamy na swoich miejscach, zapinamy pasy i startujemy. Jestem gotowy na przygodę z West Hamem.

Polak wydaje się być specjalistą od wszystkiego, ponieważ ma również stopień skauta, a także kwalifikacje trenerskie i analityczne. Potwierdził, że będzie pracował z pierwszym zespołem, więc jest duża szansa, że ​​wkrótce spotka się z Davidem Moyesem. Dopiero wkrótce okaże się, jakie są wobec niego plany i czy odegra jakąkolwiek rolę w procesie rekrutacji, czy też jego analiza będzie dotyczyć wyłącznie pierwszej drużyny. 

Niezależnie od tego wydaje się, że jest to krok we właściwym kierunku, ponieważ nauka o sporcie odgrywa kluczową rolę w dzisiejszej grze, a jeśli West Ham ma wyprzedzać konkurencję, musi wykonywać te ruchy.

Tylko czas pokaże, jak wypadnie polski analityk, ale cieszymy się widząc, jak bardzo jest podekscytowany pracą dla Młotów. 

POWODZENIA !!!