West Ham United ogłosił, że ​​Mark Noble powróci do klubu w roli dyrektora sportowego. Legendarny już gracz Młotów, oficjalnie rozpocznie pracę na swoim stanowisku 2 stycznia 2023 roku.

Jego kariera w West Hamie United będzie teraz kontynuowana na nowo utworzonym stanowisku w ramach którego Noble będzie ściśle współpracował z menedżerem Davidem Moyesem, a także z Zarządem, zapewniając wkład, porady i pomoc we wszystkich aspektach operacji piłkarskich.

Praca Noble’a będzie to obejmowała także rozwój Akademii, rekrutację graczy oraz dbanie o dobre samopoczucie zawodników i personelu – ze szczególnym naciskiem na zapewnienie, że gracze zarówno awansujący w szeregach, jak i nowi w Klubie rozwijają się zgodnie z filozofią i wartościami futbolowymi West Ham United.

35-latek będzie również odgrywał kluczową rolę we wspieraniu dalszego rozwoju piłki nożnej, współpracy między klubem a całą rodziną West Hamu – w tym partnerami i kibicami w kraju i na całym świecie.

Latem Noble udał się do Stanów Zjednoczonych i ukończył kurs przywództwa w biznesie rozrywkowym, medialnym i sportowym w prestiżowej Harvard Business School

Jestem naprawdę szczęśliwy z powrotu i nie mogę się doczekać, aby zacząć pracę. Chciałbym podziękować klubowi za danie mi takiej możliwości – to dla mnie wielki zaszczyt objąć tę rolę w West Hamie United – powiedział Mark Noble.

Spędziłem tutaj ostatnie 24 lata jako zawodnik, najpierw w Akademii, a potem w pierwszym zespole i oczywiście mam głęboką wiedzę i zrozumienie Klubu. Przez całą moją karierę piłkarską najbardziej dążyłem do ciągłego doskonalenia, zarówno na boisku, jak i poza nim. Stało się to dla mnie jeszcze ważniejsze, gdy w 2015 roku zostałem kapitanem klubu, a ostatnie siedem lat dało mi tak wspaniałe doświadczenie i przygotowanie do kolejnego etapu mojego życia i kariery. 

Postrzegam to stanowisko jako takie, dzięki któremu mogę rozwijać się zarówno osobiście, jak i zawodowo, a przede wszystkim rozwijać Klub. W piłce nożnej zawsze trzeba podejmować trudne decyzje, ale wraz z moimi kolegami z klubu nadal będę stawiał na pierwszym miejscu dobro West Hami United. Wierzę w ambicję Zarządu i jestem podekscytowany możliwością pomocy w budowaniu osiągniętego do tej pory sukcesu.

Menedżer David Moyes powiedział:

Bardzo się cieszę, że mogę ponownie powitać Marka i mieć możliwość ponownej bliskiej współpracy z nim. Był dla mnie wielkim atutem i siłą jako zawodnika i kapitan. Wiem, że w tej roli ponownie zapewni klubowi i mnie fantastyczne wsparcie.

Jest to dla niego szansa na rozwój, a on będzie miał w tym nasze pełne wsparcie. Nie ma nikogo lepiej wykwalifikowanego, jeśli chodzi o zrozumienie West Hamu United i jego etosu oraz przedstawienie nowych pomysłów, które poprowadzą klub we właściwym kierunku. 

Wiem z moich kontaktów z Markiem przez cały czas jego bycia graczem,  że posiada wszystkie niezbędne umiejętności i atrybuty oraz odpowiednią osobowość i charakter, aby odnieść ogromny sukces w tej roli.