Oficjalna strona Malagi poinformowała, że z klubem pożegnał się wieloletni dyrektor sportowy, Mario Husillos. Według medialnych spekulacji, Argentyńczyk w najbliższym czasie ma zostać zaprezentowany, jako współpracownik Manuela Pellegriniego.  

Sprowadzenie Husillosa to jeden z priorytetów dla menadżera Młotów, który wciąż kompletuje swój sztab. Chilijski szkoleniowiec wybiera osoby, z którymi w przeszłości dobrze mu się pracowało. Pellegrini i Husillos tworzyli razem skład Malagi, a hiszpański klub odnosił w tamtym czasie spore sukcesy. Nowy menadżer Młotów miał ​​polecić swojego dawnego kolegę współwłaścicielowi Davidowi Sullivanowi, który postanowił spełnić prośbę menadżera.

Wszystko wskazuje na to, że Husillos faktycznie dołączy do sztabu Pellegriniego. Oficjalna strona Malagi poinformowała, że dyrektor sportowy rozstał się z hiszpańskim klubem, który spadł z La Liga.
Mario Husillos zakończył współpracę z klubem, w którym był zawodnikiem, trenerem i dyrektorem sportowym. Klub chciałby podziękować Mario za jego zaangażowanie przez te wszystkie lata, a także za wysiłek i poświęcenie. Malaga życzy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Następnym przystankiem w karierze Argentyńczyka ma być West Ham. Sam zainteresowany miał podobno powiedzieć Chilijskiemu trenerowi, że chętnie dołączy do jego sztabu w Londynie – jeśli uda mu się uwolnić od umowy z Malagą. Hiszpański AS twierdzi, że Argentyńczyk złożył rezygnację już dwa tygodnie temu, jednak dopiero teraz została ona przyjęta. Media spekulowały o tym ruchu od długiego czasu, jednak zwolnienie go z Malagi może być sygnałem, że Husillos w najbliższym czasie dołączy do sztabu Pellegriniego.

Jeśli informacje te się potwierdzą to Mario Husillos na Stadionie Olimpijskim zostanie nowym szefem rekrutacji lub dyrektorem sportowym. Będzie on odpowiedzialny za wszelkie ruchy transferowe londyńczyków. Pellegrini ma być przekonany, że Argentyńczyk okaże się wielkim wzmocnieniem szatni West Hamu. Zdaniem menadżera ma on duże doświadczenie, kontakty w piłkarskim świecie i wiedzę na temat pracy na rynku transferowym.