West Ham przeżywa istną rewolucję szatni. Po potwierdzeniu objęcia stanowiska menadżera przez Manuela Pellegriniego klub sukcesywnie zatrudnia nowych członków sztabu. Nie są to przypadkowe osoby, a wyłącznie takie, z którymi pracować chce Chilijczyk. Media spekulują, że wkrótce do ekipy Pellegriniego dołączy również nowy dyrektor sportowy.

Do obowiązków dyrektora sportowego należeć będzie głównie zarządzanie klubem oraz zajmowanie się polityką transferową klubu – w tym również wyszukiwanie odpowiednich zawodników. Od niego będzie zależeć to, jacy zawodnicy trafią do klubu, a których uznają za bezwartościowych. Dyrektor sportowy to niezwykle ważna i odpowiedzialna funkcja, od niego w dużej mierze będzie zależeć przyszłość klubu. W West Hamie do tej pory większość tych obowiązków pełnił Tony Henry, oraz jeden z właścicieli – David Sullivan. Henry został zwolniony po rasistowskich komentarzach dotyczących afrykańskich graczy. Sullivan natomiast, po nieudanym styczniowym okienku transferowym zapowiedział, że zrezygnuje z pełnienia tej funkcji.

Pellegrini miał poprosić włodarzy o zatrudnienie nowego dyrektora sportowego. Według mediów, właściciele zgodzili się na ten ruch i podjęli rozmowy z ewentualnymi kandydatami. Wśród nich wymienia się głównie Mario Husillosa oraz Eduardo Macie. Pierwszy z nich miałby być faworytem nowego menadżera Młotów, który polecił go właścicielom. Obaj panowie współpracowali ze sobą w Maladze, w latach 2010–2013. Hiszpańska drużyna odnosiła w tym czasie spore sukcesy, jednak w ostatnich latach przeżywa spory kryzys. W tym sezonie ekipa ze Estadio La Rosaleda pożegnała się z La Ligą, zajmując w niej ostatnie miejsce. Jedną z ofiar spadku ma być właśnie Mario Husillosa, który może zostać zwolniony ze względów na cięcia finansowe klubu. Argentyńczyk może pochwalić sie sprowadzeniem do Malagi takich gwiazd jak Isco, Nacho Montreal, Juanmi czy Joaquin.

Inne media podają, że faworytem właścicieli Młotów ma być Eduardo Macia, który aktualnie pełni rolę dyrektora sportowego w Leicester City. Hiszpan w Leicester pracuje od 2016 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Steve’a Walsha, (który dołączył do Evertonu). W przeszłości jednak pracował na różnych stanowiskach z takimi zespołami jak Valencia (doradca techniczny), Liverpool (szef skautingu), Olympiacos (dyrektor techniczny), Fiorentina (łowca talentów) czy Real Betis (dyrektor sportowy). Wśród największych transferów, których był autorem wymienić można między innymi takie nazwiska jak: Fernando Torres, Javier Mascherano, Dirk Kuyt, Raheem Sterling (Liverpool); Juan Cuadrado, Gonzalo Rodriguez, Stefan Savic, Giuseppe Rossi, Alberto Aquilani (Fiorentina); Pezzella, Petros czy powrót legendarnego wychowanka – Joaquina (Betis).