Joao Mario dołączył do drużyny Davida Moyesa na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Interu Mediolan. Portugalczyk udzielił już pierwszego wywiadu dla oficjalnej strony internetowej klubu.

Witaj w West Hamie United. Jak się czujesz będąc tutaj?

Dziękuję bardzo. Niezmiernie się cieszę, że tu jestem. To niesamowite doświadczenie, móc dołączyć do tak wspaniałego klubu. Jestem szczęśliwy z tego powodu. 

Transfer przeprowadzono bardzo szybko? 

Tak, bardzo szybko. Rozmawiałem z wieloma osobami i doszedłem do wniosku, że przeprowadzka do Premier League będzie czymś niezwykłym. 

Rozumiem, że dużo rozmawiałeś z Davidem Moyesem i Jose Fonte. Powiedz, co przekonało Cię najbardziej? 

Jose starał się wytłumaczyć mi wszystko na temat klubu, dlatego tak ważnym było dla mnie dołączenie do West Hamu. Rozmawiałem też kilka razy z menadżerem i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony, że będę mógł z kimś takim pracować. 

Podpisałeś kontrakt i już zdążyłeś odbyć pierwszy trening z drużyną tego rana. Jakie są twoje pierwsze odczucia? 

To było niesamowite, móc z nimi ćwiczyć. Wszystko odbyło się szybko. Uważam, że to dla mnie ważne, by trenować i poznawać zespół. Być może dostanę kilka minut w jutrzejszym meczu. 

Nie możesz się doczekać gry w Premier League? 

Myślę, że Premier League to coś zupełnie innego, dlatego chciałem dołączyć do West Hamu. To odmienny rodzaj rywalizacji, tempa i intensywności. W końcu mogę się spróbować w najwyższej lidze w Anglii.

Co wiesz o West Hamie United?

To klub z wielką historią, ogromnym stadionem oraz fantastycznymi zawodnikami, którzy grali tutaj przez lata. Jose starał się opowiedzieć mi możliwie dużo o klubie i o pieśni „I’m Forever Blowing Bubbles”! Staram się codziennie nauczyć czegoś nowego i wiem, że mam na to jeszcze trochę czasu. 

Jaką jakość wniesiesz do zespołu Młotów? 

Jestem graczem drużynowym. Oczywiście, mogę się pochwalić kilkoma umiejętnościami indywidualnymi, ale wolę je pokazać, niż o nich mówić. Mam nadzieję, że będę mógł pokazać kibicom na co mnie stać. 

To dla Ciebie i Portugalii ważny okres, przygotowujecie się do Mistrzostw Świata jako Mistrzowie Europy…

To był jeden z powodów, dla których chciałem dołączyć do West Hamu United. Po pierwsze, żeby pokazać moją jakość w rozgrywkach Premier League dla tak wielkiego klubu, a po drugie, by pojechać wraz z Jose na Mistrzostwa. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze i zagramy dla Portugalii. 

Przedtem musisz wykonać robotę w West Hamie! 

Wiem, w jakiej sytuacji znajduje się klub. Oczywiście gra w Premier League jest bardzo wymagająca, ale chcemy wygrywać mecze, zbliżać się do najwyższych lokat. Jako drużyna jesteśmy w stanie poprawić swoją grę i zdobyć trzy oczka w meczu z Crystal Palace we wtorek.