Joao Mario dołączył wczoraj do drużyny West Hamu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. Jak się okazuje, cena za Portugalczyka może być wysoka i nie będzie podlegała negocjacjom.

Włodarze Młotów zgodzili się na opłacenie całej tygodniówki pomocnika i chcieli zagwarantować sobie klauzulę wykupu po sezonie za około 26-30 milionów funtów. Jak donosi jednak szanowane źródło dotyczące West Hamu ExWHUemployee, Inter chce odzyskać całość zainwestowanych pieniędzy w Mario w 2016 roku, czyli bagatela 39.5 miliona funtów.

Włoskie media podają, że nie ma możliwości negocjowania ceny za wykupienie zawodnika. Źródła zbliżone do The Hammers zdają się potwierdzać, iż w kontrakcie nie ma klauzuli wykupu.

Klub z London Stadium zgodził się opłacać całą tygodniówkę Portugalczyka oraz zobowiązał się zapłacić prowizję dla agenta zawodnika.

Ostateczny rachunek za opłaty związane z piłkarzem to około 4 miliony funtów, jednak włodarze Młotów wierzą, że gdy Mario sprawdzi się we wschodnim Londynie, to Anglicy dogadają się z Włochami.