Niezależnie od tego, czy zaczyna spotkanie w podstawowej „11”, czy na ławce rezerwowych, Lanzini cieszy się z bycia częścią najlepszego zespołu West Ham, w którym był od czasu dołączenia do klubu latem 2015 roku.

Mamy bardzo dobry zespół, mamy bardzo dobrą osobowość i wspaniale jest być częścią tej grupy. Posiadamy młodych zawodników, ale także i doświadczonych – ta drużyna ma wszystko i dlatego wyglądamy teraz tak doskonale. Musimy skupić się na naszych mocnych stronach i tak dalej działać – powiedział Manuel Lanzini.

Lanzini rozegrał zaledwie 47 minut w Premier League w tym sezonie w pięciu występach wchodząc jako rezerwowy. Wziął udział we wszystkich trzech zwycięskich meczach w Lidze Europejskiej UEFA i rozpoczął spotkania nad Manchesterem United i Manchesterem City w Pucharze Carabao.

Jak każdy zawodnik, Lanzini chciałby zagrać jak najwięcej minut we wszystkich rozgrywkach, ale wie też, że ważniejsze są wyniki drużynowe niż indywidualne osiągnięcia.

Muszę być gotowy do gry, aby pomóc zespołowi, kiedy jestem wzywany na bisko. Mecz z Aston Villą był ciężki, przeciwko twardemu zespołowi, a my byliśmy fantastyczni. Ważne jest, abyśmy stwarzali szanse na boisku – musimy ciężko nad tym pracować, aby to ostatnie podanie było idealne. Jeśli już mamy takie okazje, to wykorzystujemy je bardzo dobrze.

Oczywiście chcę grać we wszystkich meczach, ponieważ trenuję ciężko, by być gotowym i pozostać w 100 procentach przydatnym, ale wiem też, że drużyna gra bardzo dobrze i muszę pomagać zespołowi w tych momentach, kiedy menadżer wzywa mnie na boisko, niezależnie czy jest to 1 minuta czy 90 – zakończył Lanzini.