Łukasz Fabiański w nadchodzącym sezonie będzie ekspertem w programie „Jej wysokość Premier League”, emitowanym na żywo w Canal Plus Sport 2 w poniedziałkowe wieczory. W pierwszym odcinku, zapowiadającym sezon 2022/23 Polak powiedział kilka słów dotyczących ważnego dla nas tematu –  transferu Piotra Zielińskiego do Młotów, o którym wiele się ostatnio mówi.  

Co z Declanem Rice’m? Panuje cisza transferowa wokół jego nazwiska, a wcześniej wielokrotnie mówiło się, że może on być głównym celem wielu silnych klubów

Dec ma ważny kontrakt. Ani klub, ani on sam nie wspomina nawet, że chce zmienić zespół. Jest mocno skoncentrowany na swojej pracy i pozycji w West Hamie, a opaska kapitańska daje mu wiele odpowiedzialności i niezwykle poważnie do tej funkcji podchodzi – powiedział Fabiański.

A co słychać w kwestii pozostałych transferów?

Menadżer poświęca wiele czasu na analizę zawodników, zanim w ogóle podejmie decyzję dotyczącą starań o dany transfer. Jest jeszcze trochę czasu do zakończenia okienka, miejmy nadzieję, że kadra się poszerzy, bo bilansując zyski i straty, widzimy, że mocno uszczuplała, więc jesteśmy na minusie – koniecznie musimy uzupełnić skład. Mamy wiele bardzo ważnych gier przed sobą. Mam nadzieję, że będziemy w tym sezonie drużyną, która powalczy o coś więcej i utrzyma się na fajnym, wysokim poziomie.  

Co z formą naszego bramkarza po przerwie wakacyjnej?

Okres przygotowawczy przebiegł bardzo pomyślnie. Wakacje minęły bardzo spokojnie, miałem wiele czasu na przygotowanie, więc jest naprawdę dobrze. Bardzo dużo dało mi to, że przerwa między sezonami była mniej intensywna niż w poprzednich latach. Miałem czas tylko i wyłącznie dla siebie, który mogłem dobrze zagospodarować.