Darren Lewis, dziennikarz poczytnego na wyspach brytyjskich Mirror oraz przyjaciel portalu claretandhugh.info zdradza, iż West Ham United znalazł się w gronie zainteresowanych usługami Luisa Muriela. 

25-letni Kolumbijczyk w obecnym sezonie zdobył 10 bramek i 9 asyst w 28 meczach bieżącej kampanii Serie A. Sampdoria niechętnie zapatruje się na sprzedaż swojego napastnika, ale w obliczu oferty opiewającej na 24 miliony funtów zapisanej w klauzuli odstępnego będzie zmuszona skapitulować.

Znakomita forma zawodnika rodem z Ameryki Południowej przykuła uwagę wielu europejskich klubów. Sam zainteresowany stwierdził ostatnio w wywiadzie dla Radio Magica:

– Moim pierwszym, osobistym celem jest pobicie swojego rekordu w Serie A, który wynosi 11 bramek. Brakuje mi tylko dwóch, ale najlepszą była ta zdobyta przeciwko Romie – zaczął napastnik.

Moja przyszłość? Jestem szczęśliwy w Sampdorii, ponieważ dwukrotnie wygrywaliśmy spotkania derbowe, pierwszy raz od niemal 57 lat. Mam jednak kilka ofert od Juventusu, Interu, Milanu i Romy we Włoszech, ale na stole leżą też zapytania z Hiszpanii czy z Anglii – powiedział Kolumbijczyk.

Darren Lewis przekonuje, że nie tylko Muriel znajduje się w kręgu zainteresowań Slavena Bilicia. Na liście potencjalnych celów transferowych znajdują się takie nazwiska, jak Daniel Sturridge, Michy Batshuayi czy Carlos Bacca.