W brytyjskiej prasie zaczęto rozprawiać nad zestawieniem linii defensywnej West Hamu przed najbliższym spotkaniem z Leicester City w ramach Premier League. 

W ostatnim czasie partnerem bezdyskusyjnego lidera linii defensywnej – Winstona Reida, jest nowy nabytek Młotów Jose Fonte. Portugalczyk był prawdziwą gwiazdą i liderem Southampton, zanim przeszedł na London Stadium.

Nowy zawodnik West Hamu nie radzi sobie jednak tak dobrze, jak zakładano. Czarę goryczy miała przelać dyspozycja gracza w ostatnim ligowym meczu przeciwko Bournemouth. Spekuluje się, iż najlepszym wyborem Slavena Bilicia w starciu z Leicester będzie wystawienie Fonte na prawej flance defensywy z jednoczesnym przesunięciem Kouyate na środek pomocy podczas nieobecności Marka Noble’a. Na środek obrony miałby wrócić James Collins.

Uważa się, iż odstawienie lub zmiana pozycji Fonte, który wespół z Robertem Snodgrassem zostali okrzyknięci poważnymi wzmocnieniami Młotów w styczniowym okienku byłoby rozpatrywane przez pryzmat porażki polityki transferowej West Hamu.

James Collins ostatni, pełny mecz w bordowo-błękitnych barwach rozegrał podczas styczniowej potyczki z Crystal Palace. Po transferze Fonte, Walijczyk nie rozegrał żadnego meczu w wyjściowej jedenastce zespołu Slavena Bilicia. Może to czas na powrót do składu charyzmatycznego rudzielca?