Jesse Lingard odegrał kluczową rolę, gdy Anglia pokonała w czwartek San Marino 5:0 na Wembley. I choć nie zapisał na swoim koncie gola, to był wyróżniającym się i niezwykle jasnym punktem reprezentacji Anglii.

Nie jest zaskoczeniem, że Anglicy wysoko pokonali wygodnych przeciwników z San Marino. Lingard zagrał 90 minut i chociaż nie strzelił gola, asystował Dominicowi Calvert-Lewinowi, który zdobył czwartą bramkę dla Three Lions.

Jesse bez wątpienia był najlepszym zawodnikiem Reprezentacji Anglii

Lingard oddał dziesięć strzałów – w tym pięć celnych – po trzech podaniach, kozłowaniu i około 107 uderzeniach piłki, co jest trzecim najwyższym wynikiem wśród angielskich piłkarzy.
Żal pozostanie, ponieważ po nieustannych pojedynkach z bramkarzem San Marino Elią Benedettini (który wykonał trzy szczególnie dobre interwencje), Lingardowi nie udało się go pokonać.

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate był zachwycony występem Jesse Lingarda w meczu z San Marino, co podkreślił na pomeczowej konferencji prasowej

Wspaniale było zobaczyć, jak dobrze grał w swoim pierwszym meczu w Anglii i miejmy nadzieję, że nadal będzie lśnił grając dla swojej narodowej drużyny i jeszcze bardziej zwiększy swoją pewność siebie przed powrotem na London Stadium.

Declan Rice w tym meczu spędził czas na ławce, aby można go było wykorzystać w kilku następnych spotkaniach, kiedy Anglia zmierzy się z Albanią i Polską.

W tej samej grupie Łukasz Fabiański nie wszedł z ławki, a Polska wywalczyła  punkt w zremisowanym 3:3 meczu z Węgrami na stadionie Ferenca Puskasa w Budapeszcie.

W grupie C Młodzieżowych Mistrzostw Europy pomiędzy Francją, a Danią na ławce pojawił się zawodnik West Ham – Frederik Alves Ibsen. Nie wszedł jednak na boisko podczas spotkania.

Starcie zakończyło się zwycięstwem drużyny Danii U21 (1:0).Przewaga drużyny ”Trójkolorowych” w posiadaniu piłki była ogromna (65%), a mimo to, zawodnicy francuscy ponieśli porażkę.