West Ham United ogłosił dziś, że Lewis Orford uzgodnił z klubem warunki zawodowego kontraktu. Zaledwie kilka dni po swoich 17 urodzinach, w Chadwell Heath pomocnik złożył swój podpis pod treścią profesjonalnej umowy.

„Moment dumy” – to dziś pierwsze słowa Lewisa Orforda skierowane do mediów. Będący przez całe życie fanem West Hamu chłopak, został czwartym graczem Akademii, który zdobył profesjonalny kontrakt w ostatnich miesiącach, po Olliem Scarlesie, Callumie Marshallu i Gideonie Kodua.

17-latek regularnie występował w niezwykle udanym sezonie 2022/23 w drużynie do lat 18, strzelając siedem goli w 18 występach we wszystkich rozgrywkach

Jestem absolutnie zachwycony podpisaniem mojego pierwszego profesjonalnego kontraktu z Klubem – powiedział Orford whufc.com. Jestem tutaj od piątego roku życia, więc to była długa, naprawdę dobra podróż. Stworzyłem wspaniałe wspomnienia  w West Hamie. To także powód do dumy dla mojej rodziny. Wszyscy są fanami Młotów. Mój tata jest posiadaczem karnetu, więc jest ze mnie bardzo dumny i wiem, że moja mama i reszta mojej rodziny też! Ten Klub ma dobrą historię absolwentów Akademii na przestrzeni lat. To dla mnie dobry moment i mam nadzieję, że zacznę grać i zbliżę się do pierwszej drużyny tak szybko, jak to możliwe – zakończył młody zawodnik.

Tymczasowy menedżer Akademii, Kenny Brown dodał: 

Wszyscy w West Hamie United są zachwyceni widząc, jak Lewis podpisuje swój pierwszy profesjonalny kontrakt. On jest w Akademii już od 12 lat, dlatego ta wiadomość bardzo ucieszyła wiele osób. Jego rozwój w tym okresie był imponujący, dlatego teraz występuje na wysokim poziomie z U18 i U21.

Forma pomocnika z początku sezonu została również nagrodzona powołaniem do seniorskiej drużyny w listopadzie, kiedy Orford znalazł się w pierwszej drużynie na spotkanie Grupy B Ligi Konferencyjnej Europy z FCSB. 17-latek był niewykorzystanym zmiennikiem Davida Moyesa podczas niezapomnianego wieczoru w europejskiej grze.