Sam Allardyce udaje się na stadion w Londynie, a pozycja jego drużyny w Premier League wisi na włosku po remisie 2:2 z Newcastle United. Według eksperta od kontuzji – Bena Dinnery’ego – Leeds United będzie bez czterech graczy pierwszego zespołu w starciu z West Hamem United.

Luis Sinisterra, Tyler Adams i Stuart Dallas są długo nieobecni i wszyscy trzej będą na pewno „wykluczeni” przeciwko Młotom w niedzielę (21 maja).

Junior Firpo jest czwartym nieobecnym po tym, jak został wyrzucony z boiska w końcowej fazie meczu przeciwko drużynie Eddiego Howe’a. Innym problemem jest Liam Cooper – Dinnery ocenia szanse obrońcy na grę na zaledwie (to mało w tej sytuacji) „50 procent”.

Rzuty karne pogrążyły Leeds United z Newcastle – cud potrzebny do utrzymania

To właśnie takie momenty zdefiniują sezon, jeśli Leeds spadnie z ligi. Remis z Newcastle był wstrząsający z wielu powodów. Jedni walczyli o utrzymanie, drudzy o Ligę Mistrzów. Jeden punkt w tej grze nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Antybohaterem Leeds został Junior Firpo. Najpierw sprokurował rzut karny za niewytłumaczalne zagranie ręką, a w końcówce ujrzał czerwoną kartkę za taktyczny faul tuż przed polem karnym. Na jego szczęście, rywale nie potrafili wykorzystać tej krótkiej gry w przewadze zawodników.

Sam Allardyce stwierdził jakiś czas temu, że w ostatnich czterech kolejkach, Leeds United potrzebuje sześciu punktów do utrzymania…

Przed tygodniem była przegrana z Manchesterem City, teraz remis z Newcastle, a w perspektywie jeszcze spotkania z dwiema ekipami z Londynu: najpierw West Ham, później Tottenham. Póki co w dorobku zespołu z Elland Road punkt. Pozostało pięć. Zadanie wydaje się z pozoru niezwykle trudne.

Teraz więc podopieczni Big Sama muszą udać się na London Stadium i zdobyć wszystkie trzy punkty, co oczywiście nie jest dobrą wiadomością dla Davida Moyesa. Cztery punkty z ostatnich dwóch meczów dla Leeds to konieczność, a nawet to może nie gwarantować przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej, dlatego będą robić wszystko, by ten mecz wygrać. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ Młoty również będą walczyć wkładając w ten mecz wszystkie siły i energię.