West Ham przygotowuje się do jednego z największych meczów we współczesnej historii klubu w Holandii w czwartkowy wieczór. Młoty zmierzą się z AZ Alkmaar w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Ligi Konferencji Europy. Wynik nie jest przesądzony, choć to Anglicy mają na koncie zwycięstwo 2:1 w pierwszym meczu na London Stadium, a co za tym idzie i niewielką przewagę. 

Z kim zagramy w finale?

Football Italia poinformował o napiętej atmosferze w szatni Fiorentiny, co może stać się bardzo pomocne dla West Hamu, który w finale (jeśli do niego dotrze), wolałby się zapewne zmierzyć z Basel, który odmienił swój mecz półfinałowy z Fiorentiną, aby ostatecznie pokonać Włochów 2:1 w ostatniej minucie we Florencji.

Po pokonaniu Alkmaar w zeszłym tygodniu, fani West Hamu byli zachwyceni widząc, jak Basel rozprawił się w końcówce spotkania ze swoim rywalem. Mówi się, że fani Fiorentiny są niezadowoleni po tym, jak klub „zgodził się” zezwolić Sofyanowi Amrabatowi – kolejnemu rzekomemu celowi West Hamu – po jego występach na Mistrzostwach Świata z Marokiem, dołączyć do Barcelony tego lata.

Problemów nie ma końca

Duet Luka Jovic i Aleksa Terzic zostali podobno zmuszeni do przeprosin po udostępnieniu postu na Instagramie, krytykującego trenera Vincenzo Italiano za „taktyczną katastrofę” przeciwko Bazylei. Wiadomość była niezwykle krytyczna wobec wyborów menadżera i opatrzona zdjęciem koszulek Jovicia i Terzicia wiszących w szatni Stadio Franchi.

Obaj gracze zostali zmuszeni do przeproszenia Italiano i klubu, mogą też zostać ukarani grzywną. Konto opublikowało również nowy post, w którym przeprasza za problemy, które post spowodował, ale nie odniesiono się do słów krytyki.

Na podstawie doniesień z Fiorentiny wszystko wskazuje na to, że to Bazylea prawdopodobnie będzie w czwartek faworytem rewanżowego spotkania półfinałowego

I to – na pierwszy rzut oka – byłaby świetna wiadomość dla West Hamu, jednak gracze Moyesa muszą oczywiście najpierw zająć się własnymi sprawami w czwartkowy wieczór i utrzymać prowadzenie z AZ Alkamaar, aby znaleźć się w tym finale.