Manuel Lanzini kilka dni temu znalazł się w szerokiej kadrze Argentyny na najbliższe spotkania eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze. W środę selekcjoner Albicelestes, Lionel Scaloni skrócił listę powołanych i wykreślił z niej pomocnika West Hamu.

Oznacza to, że „Jewel” zostanie w klubie na dwutygodniową przerwę zimową i będzie się przygotowywał z drużyną do decydującego etapu sezonu 2021/22 i walki o europejskie puchary.

28-latek dotychczas rozegrał pięć spotkań w drużynie narodowej. Tych występów byłoby na pewno dużo więcej gdyby nie kontuzja więzadeł krzyżowych, której Argentyńczyk doznał na zgrupowaniu reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Po kontuzji Lanzini był tylko dwukrotnie powoływany do reprezentacji  – w marcu i wrześniu 2019 roku, a więc na kolejny występ czeka już blisko 2,5 roku.

W ciągu najbliższych dni dowiemy się czy Michail Antonio dostanie powołanie na najbliższe spotkania reprezentacji Jamajki. Biorąc pod uwagę jego spektakularne występy w ostatnich grach, w eliminacjach do MŚ  – jest to bardzo prawdopodobne.