W najbliższym spotkaniu West Hamu z Evertonem, Manuel Lanzini będzie musiał rywalizować przeciwko, defensorowi The Toffees Ramiro Funes Moriemu. Obaj piłkarze są wychowankami River Plate i przez kilka lat występowali razem w tym klubie.

24-letni Funes Mori trafił na Wyspy Brytyjskie w ostatnim dniu ostatniego letniego okienka transferowego za 9,5 miliona funtów. Natomiast jak dobrze wiemy, popularny Jewel jest wypożyczony do West Hamu z Al-Jaziry.

ramiro funes mori

Ponadto obaj piłkarze mają za sobą wspólny sukces. 30 marca 2014 roku w najgorętszych derbach Argentyny River Plate pokonało Boca Juniors 2:1. Gole dla gości strzelali wówczas właśnie Lanzini oraz Funes Mori po asyście tego pierwszego.

Oto skrót spotkania Boca Juniors – River Plate 1:2

Rozmawiamy ze sobą czasem. Nie widzieliśmy się tutaj, bo on mieszka w Liverpoolu czyli ponad trzy godziny drogi ode mnie. Ale teraz mamy szansę się spotkać. Razem wypłynęliśmy z akademii River Plate. On jest wspaniałą osobą i mamy naprawdę dobry kontakt. Jestem fanem River Plate odkąd byłem małym dzieckiem i gra dla tej drużyny była dla mnie jak sen. Myślę, że jest to jeden z największych klubów na świecie. – powiedział 22-latek