Kurt Zouma uważa, że małe detale sprawiły, że to Manchester City zwycięsko wyszedł z pojedynku na London Stadium. Młoty prowadziły do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie, nie były w stanie powstrzymać siły zespołu Pepa Guardioli.

– To był trudny mecz. Sprawili, że było nam bardzo ciężko, a my sprawiliśmy, że było im ciężko. Myślę, że był to bardzo zacięty mecz i oczywiście drobne błędy zrobiły różnicę. To mecz piłki nożnej. Jest jedenastu na jedenastu i wiedzieliśmy, że możemy sprawić im kłopoty. Mieliśmy kilka sytuacji, w których mogliśmy strzelić jednego lub dwa gole więcej, ale w meczu z czołowymi zespołami drobne szczegóły robią różnicę. W tym meczu byli lepsi w szczegółach. Powiedziałbym, że początek drugiej połowy był dla nas zabójczy. Niedobrze jest stracić bramkę od razu po kilku sekundach w drugiej połowie. Staraliśmy się pozostać w grze i daliśmy z siebie wszystko, ale nie udało nam się – powiedział kapitan Młotów w rozmowie z klubową telewizją. 

West Ham przegrał swój pierwszy mecz w sezonie 2023/24. Pomimo przegranej z The Citizens, Francuz widzi pozytywy w grze zespołu, którą mogą sprawić, że Młoty będą dobrze punktować w kolejnych spotkaniach.

– W pierwszej połowie byliśmy bardzo dobrzy, solidni. Utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy im problemy. Szybko zareagowaliśmy. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo, bardzo dobrze. Drugą połowę rozpoczęliśmy źle, od razu straciliśmy bramkę, ale musimy wyciągnąć z niej pozytywne strony i przejść do następnego meczu. Mamy topową drużynę. W tej chwili zespół gra bardzo dobrze. Dobrze rozpoczęliśmy sezon i jest to nasza pierwsza porażka. Było to przeciwko czołowej drużynie, która w tej chwili również gra dobrze, więc musimy grać dalej. Możemy sprawić kłopoty każdej drużynie i musimy nad tym zapanować. Mamy określoną jakość, którą dzisiaj pokazaliśmy. Teraz chcemy tylko pokazać więcej. Dzisiaj po prostu nie tak miało to się skończyć i nie zdobyliśmy punktów. Ale kibice byli za nami, wspierali nas, a teraz kolejny mecz to kolejny dzień i musimy się na nich przygotować. Po meczu możemy odnieść wrażenie, że wszyscy byli pozytywnie nastawieni. To był trudny mecz i trudno było grać z takim zespołem. Możemy wyciągnąć pozytywne wnioski i wszyscy są pewni, że idziemy dalej. W przyszłym tygodniu kolejny mecz i pójdziemy w tym samym kierunku – dodał.

Kurt Zouma został mianowany kapitanem West Ham United na cały sezon. W ostatnich dniach tą informację potwierdził David Moyes.

Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem kapitanem tego klubu piłkarskiego. Dla mnie i mojej rodziny to wielka sprawa. Przebyłem długą drogę, aby być tutaj z opaską i jestem bardzo szczęśliwy – zakończył były gracz Chelsea.