Kapitan West Hamu United Kurt Zouma jest zdania, że w przegranym 0:3 meczu z Manchesterem United można było dostrzec kilka pozytywów w grze Młotów, a sami zawodnicy muszą popracować nad precyzją na obu końcach boiska. 

Podopieczni Davida Moyesa mieli swoje szanse na zdobycie gola, jednak razili nieskutecznością. Wykreowali sobie kilka okazji, ale zawodziło wykończenie. Czerwone Diabły wykorzystały to z premedytacją i wpakowały The Hammers trzy gole. Występ swoich kolegów postanowił skomentować w rozmowie z klubową telewizją nasz kapitan, Kurt Zouma.

– Przeciwnicy byli bardziej precyzyjni. Mieliśmy kilka okazji do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy. Takie rzeczy w futbolu się zdarzają, a zwłaszcza tutaj, na tak trudnym terenie.

– Myślę, że nie byliśmy bezbarwni przy piłce. Powiedziałbym, że zagraliśmy lepiej, niż w ostatnich kilku meczach, ale nie potrafiliśmy przełożyć tego na bramki, a gdy oponenci dostali się na nasze pole karne to byli dużo skuteczniejsi od nas. Musimy się poprawić na obu stronach boiska.

Młoty oddały aż 22 strzały na bramkę Andre Onany, co sygnalizuje, że nie bały się atakować swoich rywali. Zouma uważa, że na tym fakcie należy budować formę drużyny na nadchodzące mecze.

– W sobotę zagraliśmy nieźle, ale na koniec dnia najważniejszy jest wynik. Zaprezentowaliśmy się solidnie, ale przegraliśmy 0-3. Taki jest futbol i to się zdarza. Najważniejsze to odbić się, poprawić w następnym spotkaniu i wrócić na właściwe tory.

– Jesteśmy rodziną, a ona trzyma się razem. Pomagamy sobie nawzajem i mamy wysokie morale. Przegraliśmy, ale można było zobaczyć, że nie straciliśmy ducha. Nie możemy się doczekać kolejnego meczu.

Już 11 lutego Młoty czeka potyczka z Arsenalem na London Stadium. Zespół Davida Moyesa ma przed sobą cały tydzień treningowy, a coraz bliżej powrotu na murawę są kontuzjowani gracze, których ostatnio zabrakło. Mając na uwadze powyższe, Kurt Zouma jest dobrej myśli.

– Wszyscy jesteśmy rozczarowani, ale to dobrze, bo nikt nie chce przegrywać. Chcemy być lepsi. Mamy dużo czasu na przygotowanie się na wielki pojedynek z Arsenalem.

– Liczę, że będziemy gotowi i zdobędziemy trzy punkty na naszym terenie.

– Brakuje nam Paquety i Antonio. To bardzo ważni zawodnicy, a my obecnie potrzebujemy wszystkich. Nie wiem kiedy wrócą do gry, ale dobrze będzie znów mieć ich na pokładzie.

– Zawodnicy, którzy obecnie grają, wykonują swoją pracę najlepiej jak potrafią. Liczę na to, że każdy, kto wyleczy kontuzję będzie w stanie dać z siebie wszystko.

– Chcemy się podnieść po niedzielnej porażce z Manchesterem United. Czeka nas teraz mecz derbowy i wierzę, że zgarniemy u siebie trzy punkty.