Operacja Arthura Masuaku wykluczy go z gry na kolejne 10-12 tygodni. Sytuacja ta zmusiła David Moyesa i jego sztab do rozważenia zastępstwa na lewą stronę.

Jednym z kandydatów jest Oleksandr Zinchenko z Manchesteru City. Jak podaje wiarygodny ExWHUemployee na platformie Patreon, rozważane jest wypożyczenie z opcją wykupu. Ukrainiec może występować zarówno jako typowy lewy obrońca w 4 osobowym bloku, jak i lewy wahadłowy w systemie z 5 z tyłu (a większość spotkań w tym sezonie gramy właśnie taką formacją). Wszechstronny piłkarz może też stanowić alternatywę w środku pola, dzięki czemu jest wysoko na naszej liście celów transferowych.

Alternatywą jest Junior Firpo z Barcelony. Jak podaje Mundo Deportivo, piłkarz jest niezadowolony z rzadkiej liczby występów (tylko jeden występ w lidze hiszpańskiej z ławki i pięć w Lidze Mistrzów w tym sezonie) i tu podobnie w grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupienia. Firpo, podobnie jak Zinchenko, może grać zarówno jako lewy obrońca jak i lewy wahadłowy.

Którego z piłkarzy chętniej widzielibyście w koszulce Młotów?