Jeden z właścicieli West Hamu, Daniel Křetínský, planuje dalszą lokację swoich środków w brytyjskich aktywach. Według lokalnych mediów, Czech skłania się ku pełnemu zakupieniu Royal Mail, w którym dotychczas pełnił rolę jednego z akcjonariuszy.

Křetínský dołączył do składu zarządu West Hamu jesienią 2021 roku – klub z London Stadium kontynuował wówczas swoją tendencję zwyżkową, zarówno na boisku, jak i w sferze biurowej. Czeski biznesmen zainwestował wówczas w 27% udziałów zespołu, na które przeznaczył około 160 milionów funtów.

Właściciel i prezes takich firm jak Energetický a průmyslový holding czy Sparta Praga nie ustaje i sukcesywnie dąży do dalszej lokacji swojego kapitału. Według niedawnego rankingu Forbesa, majątek Křetínský’ego zmalał o około 400 milionów funtów, po tym, jak jego próba wykupu francuskiej firmy ATOS zakończyła się niepowodzeniem. Czech plasuje się obecnie na 265. miejscu w rankingu najbogatszych osób na świecie, z dorobkiem w wysokości 7.3 miliarda funtów.

Jak donoszą angielskie media, Křetínský ma w swoich planach całkowity wykup spółki Royal Mail, w której posiada obecnie 25% akcji. Temat powraca co jakiś czas od blisko dwóch lat, aczkolwiek dotychczas były to jedynie przymiarki. Niedawno sam zainteresowany ogłosił, że jego próba przejęcia brytyjskiej firmy pocztowej została odrzucona – mimo to, 48-latek nie zamierza składać broni i liczy na to, że prędzej czy później przejmie kontrolę nad jednym z największych przedsiębiorstw na Wyspach.