David Moyes spotkał się z przedstawicielami mediów na swojej cotygodniowej konferencji prasowej. Omówił wyzwanie, jakie czeka dziś West Ham oraz przedstawił najważniejsze wiadomości o drużynie.

Młoty udają się na południowe wybrzeże i intensywnie rozpoczynają ostatni tydzień sezonu. Moyes uważa, że jego zawodnicy są dobrze przygotowani do tego meczu.

Mam nadzieję, że odzyskamy część kontuzjowanych graczy

Niektórzy z tych zawodników radzą sobie dobrze, a niektórzy nie. Mam nadzieję, że odzyskamy część z nich do gry, ale nie jestem jeszcze całkiem pewien. Do końca dnia dowiemy się więcej.

Szanse Declana oceniłbym tak samo jak Cresswella i Ogbonny, ale nie chciałbym teraz zdradzić niczego na temat obrażeń naszych zawodników.

Brighton sprawi nam problemy – tak grają ze wszystkimi zespołami

Uważam, że mecze z Brighton zawsze były trudne. Zrobili świetną robotę, mają naprawdę dobrą organizację rekrutacyjną i dobrą grupę graczy. Ich styl jest bardzo dobry i myślę, że wszyscy są tego świadomi.
Gramy ciężkie mecze, więc wiemy, że będziemy musieli naprawdę precyzyjnie zagrać. Przez większość sezonu gracze byli bardzo dobrzy, prężni, pokazali świetny charakter. Tak musi być i w tym spotkaniu.

Graham Potter wykonuje naprawdę dobrą robotę w Brighton

Nie ma wątpliwości, że Graham Potter będzie miał długą karierę w zarządzaniu i dlatego będzie miał swoje wzloty i upadki. Brighton stworzy nam wiele trudnych sytuacji właśnie dlatego, że Graham bardzo dobrze gra swoją drużyną – tak grał przez cały sezon. Nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś mówił o Brighton w tym samym tonie, co o West Hamie w tym roku, ponieważ Brighton też zrobiło wiele zaskakujących pozytywnie rzeczy

Dobrze zareagowaliśmy podczas treningu w tym tygodniu

Byliśmy rozczarowani, że coś nam nie wyszło w meczu z Evertonem. Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną, ale w naszym występie było dużo rzeczy, które były bardzo dobre i jestem z nich zadowolony.

Czego wymagam od zespołu w tych trzech ostatnich meczach?

Chcę abyśmy kontynuowali grę w tym samym stylu w jakim graliśmy do tej pory. Stworzyliśmy z Evertonem wiele okazji, więc liczę na ten sam styl piłki, ale trzeba teraz wykorzystać te szanse. Wtedy zbliżylibyśmy się bardzo do tego, czego chcemy. Tego właśnie wymagam od graczy.

Jesse Lingard zasługuje na nagrodę Gracza Miesiąca

Myślę, że dołączył do zespołu w dobrym nastroju i humorze, robiąc wiele dobrych rzeczy. Jesse dodał swoje umiejętności i dał nam inny wymiar.

Graliśmy dobrze, po prostu musieliśmy spróbować coś dodać. Nie mogliśmy znaleźć środkowego napastnika w styczniu, dlatego Jesse dał nam inną opcję, ponieważ może grać na dwóch lub trzech pozycjach.

Tak więc cieszymy się, że go mamy i jestem pewien, że on również cieszy się z bycia tutaj. Wrócił do reprezentacji Anglii i mam nadzieję, że zobaczymy go na Euro, a potem z czasem dowiemy się, czy Jesse będzie graczem Manchesteru United, czy też zagra dla kogoś innego.

Chcemy europejskiej piłki nożnej i nadal walczymy o czołową czwórkę

Myślę, że mamy teraz większe szanse niż na początku sezonu. Jesteśmy obecnie w lepszej sytuacji, choć wciąż wygląda to jak odległy sen, ale będziemy śnić i próbować zwyciężać.