David Moyes podczas konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem w Lidze Konferencji Europy powiedział, że Anderlecht to dumna drużyna i zapewne zrobi wszystko, by wygrać jutrzejszy mecz, traktując to jako szansę na wyprzedzenie West Hamu w grupie. 

Z belgijską drużyną gramy w tym i przyszłym tygodniu – spotykamy się więc ponownie bardzo szybko. Chcielibyśmy wygrać grupę, jeśli tylko będziemy mogli. Powiem podobnie jak w zeszłym roku, jeśli zakwalifikujemy się i zagramy w europejskim futbolu po świętach, będzie to dla nas kolejny prawdziwy sukces – powiedział podczas konferencji David Moyes.

Ważna jest podwójna wygrana z Anderlechtem

W żaden sposób nie lekceważyłbym Anderlechtu. Jesteśmy z dala od domu w Europie. Niesamowicie trudno jest na wyjeździe uzyskać dobry wynik. Anderlecht to bardzo dobry klub. Na pewno upatrują szansę na pokonanie nas i wyprzedzenie w grupie. Zagramy ze sobą dwa razy bardzo szybko, bo tydzień po tygodniu i w tej chwili zarówno my, jak i oni, wyglądamy drużyny z największą ilością punktów. To może się zmienić teraz., dlatego ten tydzień jest ważny. 

Jan Vertonghen powiedział, że kluby stawiają na Premier League i Ligę Mistrzów, ale nie Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy

Dobre wyniki w Premier League są zawsze bardzo ważne, natomiast dobre występy, prowadzą do Europy. Bycie w Europie dwa lata z rzędu jest dla West Hamu fantastyczne. Naprawdę nam się to podoba i nie jestem zdania, że są to w jakiś sposób gorszej klasy rozgrywki. 

To, czego chcieliśmy w tym sezonie, to silniejszy skład zawodników

W zeszłym roku w fazie grupowej poszło nam całkiem nieźle. Prawdopodobnie zabrakło energii w późniejszych etapach i nie chodziło o to, że zabrakło jej w meczach europejskich – stało się to, gdy wróciliśmy do meczów Premier League.

Muszę znaleźć sposób, żeby trochę lepiej sobie z tym poradzić. Teraz prawie wszyscy zawodnicy są z powrotem w formie. Oczywiście mamy problem z Cornetem, nadal trochę ostrożnie wykorzystujemy Angelo Ogbonnę, ale w zasadzie mamy pełny skład i to daje mi możliwości zmian, daje rywalizację. W sobotę to odczułem, gdy musieliśmy zrobić coś specjalnego.

Dobre wyniki w Premier League są zawsze bardzo ważne

Dzięki temu co robimy w Premier League, mamy okazję grać w Europie. To dla nas bardzo ważne – dwa lata z rzędu są fantastyczne.

W zeszłym roku mieliśmy świetny czas. To było coś, co naprawdę nam wyszło. Zawsze skupiamy się na upewnieniu, że jesteśmy solidną, konkurencyjną drużyną Premier League. Mamy wystarczająco duży i zdolny skład, by radzić sobie we wszystkich rozgrywkach pucharowych, spróbujemy ponownie zawalczyć o jak najlepsze wyniki w nich.

Odczułem ogromną ulgę, gdy w weekend uzyskałem taki wynik przeciwko Wilkom

Patrząc na to, co stało się z menedżerem Wolverhampton… to było bardzo nieprzyjemne, ale nasze pozycje w swoich klubach znacząco się różnią.

Ja miałem i mam nadal wielkie wsparcie ze strony właścicieli i wszystkich stojących za tym klubem. Coś wspólnie budujemy, próbujemy czegoś dokonać i staramy się, aby West Ham był spójną drużyną w Premier League. Nie jest to łatwe, ale staramy się to zrobić.

Declan Rice jest wspaniałym kapitanem

Myślę, że Declan bardzo dużo się uczy, kiedy wyjeżdża na zgrupowania reprezentacji Anglii. Mają fantastycznego menedżera, kilku naprawdę świetnych graczy i uważam, że dzięki temu ma szansę zobaczyć, jak pracują i dowodzą najlepsi piłkarze.

Teraz wiele osób patrzy na Deca, jako jednego z głównych zawodników w Anglii – prawdopodobnie po Harrym Kane, jest najważniejszym graczem drużyny narodowej w dzisiejszych czasach i to pokazuje, jak dobrze sobie tam radzi.

Flynn Downes potrzebuje jeszcze czasu

Flynn dołączył do zespołu, który stara się być w górnej połowie ligi, a to znacznie różni sytuację, która często jest porównywana, gdy sprowadziliśmy Jarroda Bowena. Wtedy walczyliśmy o pozostanie w lidze.

Zmieniliśmy się z tego punktu widzenia, więc będzie musiał poczekać na swoje szanse. Trenował znacznie lepiej w ciągu ostatnich dwóch lub trzech tygodni i na pewno widzimy poprawę w porównaniu z tym, gdy wszedł na nasze boisko po raz pierwszy.