Declan Rice przyznaje, że poprosił Davida Moyesa, aby nie dawał mu „wolnego” w żadnym z meczów w Lidze Konferencji Europy, pomimo tego, że West Ham rozegra dziewięć spotkań w październiku.

Czasami to szczęście, że nie doznasz kontuzji, ale staram się być tak sprawny i zdrowy, jak to tylko możliwe – także z dala od boiska bardzo o to dbam – powiedział Rice, zwracając się w środę do przedstawicieli mediów, podczas konferencji prasowej, na której zjawił się wraz z menadżerem.

23-letni pomocnik, nie obawia się wypalenia

Mam tylko jedną karierę i chcę ją maksymalnie wykorzystać, więc chcę grać jak najwięcej gier. Nie chcę odpoczywać. Przed meczem z Silkeborgiem, w którym byłem tylko rezerwowym, powiedziałem menadżerowi, że chcę zawsze grać. Mamy teraz większy skład i rywalizację o miejsca, ale chcę grać w każdym meczu.

Każde spotkanie, w które wchodzę, wchodzę na maksimum i zostawiam na boisku całego siebie. Kiedy schodzę, jestem wykończony. Zbliżają się Mistrzostwa Świata, ale w tej chwili skupiam się na West Hamie – to mój jedyny cel w tej chwili i tylko o tym myślę.

Chcę grać jak najwięcej, aby utrzymać formę i tempo. Ostatni sezon był dla mnie kluczowy, ponieważ trenowałem rok, od czerwca do czerwca – rozegrałem 68 meczów w ciągu tamtych 12 miesięcy. Oprócz tego, że moja kondycja musi być odpowiednia, także odżywianie musi pozostawać na właściwym poziomie. 

To absolutny zaszczyt

Jestem dumny, że mogę pójść w ślady byłych kontynentalnych graczy, takich jak Bobby Moore i Billy Bonds – powiedział Rice. Powrót do Europy to zawsze wielki dzień i piękna noc.

Funkcja kapitana

Nie uważałem bycia kapitanem za trudne, ponieważ wiele nauczyłem się od Nobesa i tego, jak pracował z nami. Nadal się uczę, ale bardzo mi się to podoba.

Jest tyle rzeczy, które mogę jeszcze zrobić…

Najlepsi gracze na świecie wciąż próbują się doskonalić. Ja też chcę robić więcej, szczególnie będąc w posiadaniu piłki. Czuję, że mam jeszcze wiele do zaoferowania i mam w sobie duży potencjał.

West Ham jest liderem grupy B w Lidze Konferencji Europy z dwoma zwycięstwami i może zakwalifikować się do fazy pucharowej, jeśli dwukrotnie pokona Anderlecht – belgijski klub przyjedzie do Londynu na mecz rewanżowy już w przyszłym tygodniu.