David Moyes jest bardzo zadowolony z kondycji zdrowotnej swojej drużyny przed sobotnim meczem w Southampton. Jest to ważna informacja, ponieważ  w tym tygodniu wielu zawodników wróciło ze spotkań międzynarodowych swoich reprezentacji.

Niepokonani do tej pory Londyńczycy będą chcieli podtrzymać dobry początek sezonu, jednocześnie równoważąc wymagania meczów krajowych z meczami otwarcia pierwszego w historii sezonu w Lidze Europy.

Wyjazd do mistrza Chorwacji, wypada pięć dni po meczu West Hamu z Southampton. Moyes nie może się doczekać wyzwań, jakie niesie ze sobą obecny sezon.

To niesamowicie ekscytujące dla wszystkich – naprawdę nie możemy się tego doczekać- powiedział Moyes. Nie wiem jak będę się czuł za miesiąc – ale mam nadzieję, że powiem wtedy to samo co teraz.

W tej chwili skupiamy się na jednej grze. Musimy spróbować zdobyć trzy punkty w Southampton, a potem oczywiście wszystkie nasze wysiłki kierujemy na czwartkowy wieczór – mamy mecz w Europie.

Kurt Zouma, Alex Král i Nikola Vlašić dotarli w tym tygodniu na Rush Green i rozpoczęli treningi z drużyną

Mam nadzieję, że wszyscy gracze są na to gotowi. W tej chwili mamy dobrą grupę zawodników – mamy mocny skład. Mamy możliwość zmian, kiedy jest to konieczne, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wszystkich w akcji i zobaczyć, jak sobie radzimy.

Pablo Fornals zasłużył na powołanie do reprezentacji Hiszpanii

Jestem naprawdę podekscytowany Pablo. Grał na kilku pozycjach i proponuje nam coś innego – nowego. Byłem bardzo zadowolony, że strzelił gola dla Hiszpanii, ponieważ strzela dla nas również w Premier League.

Michail Antonio, który już w tym sezonie strzelił cztery gole w Premier League, został w piątek ogłoszony Piłkarzem Miesiąca Premier League – podczas przedmeczowej konferencji prasowej Moyes pochwalił swojego zawodnika

Michail Antonio bardziej niż zasługuje na nagrodę Piłkarza Miesiąca w Premier League – powiedział menadżer.

Jego gole były dla nas doskonałe. Jego gra była bardzo dobra. Wrócił w dobrej kondycji przed sezonem i ciężko pracował przez ten okres. Pamiętajcie, że nie trafił również z rzutu karnego w Newcastle, więc z pewnością mógł strzelić jeszcze więcej goli, ale był dla nas wspaniały i niech to trwa jak najdłużej.

Chcielibyśmy sprowadzić kogoś podobnego do Michaila, ale nie mogliśmy do tej pory takiego zawodnika odszukać. Musimy znaleźć inne sposoby i sprowadzić ludzi, którzy mogą zdobywać gole w inny sposób. Dbanie o kondycję Micky’go jest dla nas bardzo ważne. Nie zagramy z nim we wszystkich meczach, ale postaramy się wykorzystać go w odpowiednich momentach, kiedy będzie niezbędny.

Nie mogę się doczekać integracji nowych zawodników

Myślę, że oni dodadzą wiele do tego, co już mamy – mieliśmy finalnie udany okres transferowy. Nie wydaliśmy dużo, ale czujemy, że sprowadziliśmy graczy, którzy mogą mieć wpływ na pierwszą drużynę. Myślałem tylko o takich piłkarzach, którzy mogę wejść do pierwszej drużyny i zapewnić w niej rywalizację.

Oczywiście sprowadziliśmy kilku młodych graczy – ich wiek daje nam szansę na rozwój. Możemy poświęcić im trochę czasu i miejmy nadzieję, że zmienimy tych chłpców w naprawdę dobrych zawodników.

Mam też nadzieję, że pomoże nam to utrzymać poziom wydajności zespołu, jaki osiągnęliśmy w zeszłym roku.

Southampton vs West Ham United

Southampton ma za sobą dobry rok i w sobotę będzie naprawdę trudnym przeciwnikiem. Zawsze uważałem, że mają dobry zespół i dobry model pracy w klubie. Będzie to ciężki mecz – jak każdy mecz w Premier League. Ale Southampton także poczuje, że ma mocnego przeciwnika.