Po przerwie międzynarodowej, Premier League wraca w najbliższy weekend. David Moyes i jego zespół czeka niezwykle trudne zadanie. Manchester City przyjedzie na stadion w Londonie w sobotę – przed Młotami mecz dwóch niepokonanych zespołów w lidze.

Jestem zadowolony ze składu, który stworzyliśmy i z zawodników, których mam. Klub wspierał nas na wszelkie sposoby, abyśmy mogli pozyskać wielu dobrych graczy. Sprzedaliśmy naprawdę dobrego piłkarza, ale mam nadzieję, że będziemy budować zespół i tworzyć kolejny – nowy, który będzie gotowy do walki – powiedział menadżer na przedmeczowej konferencji.

Moyes twierdzi, że jego zawodnicy cieszą się z wyzwania, jakim jest podjęcie walki z City, i ma nadzieję, że ich dobry początek kampanii będzie kontynuowany. Ale to, co Guardiola wniósł do futbolu przez ostatnie 15 lat, zmieniło grę. Będzie na pewno nadal zdobywał trofea, ponieważ ma dobry zespół z dobrymi zawodnikami.

W pierwszych czterech kolejkach, trzy mecze rozegraliśmy na wyjeździe, co jest naprawdę trudne w Premier League. To, że przy tym harmonogramie uzyskaliśmy takie wyniki, to coś wspaniałego. Pod pewnymi względami występy były naprawdę dobre i w niektórych meczach pokazaliśmy odporność. Dla mnie najważniejsze jest to, że strzelaliśmy gole. Jeśli to się utrzyma, dajemy sobie wielką szansę na dalsze zdobywanie punktów – mówił.

Zmiany w sztabie szkoleniowym

Latem straciłem Paula Nevina i Marka Warburtona – Mark Robson przeszedł z drużyny U21 i uważam, że bardzo ważne jest, abyśmy nadal promowali się wewnątrz klubu. Dołączył Johnny Heitinga, mamy też Henry’ego Newmana, który od kilku lat jest jednym z naszych analityków i który moim zdaniem zasługiwał na szansę, aby wzmocnić pozycję. Zwiększyliśmy sztab, a biorąc pod uwagę rozwój futbolu i przygotowania, które musimy przeprowadzić, będę tych wszystkich osób bardzo potrzebował – kontynuował Szkot.

Harmonogram jest bardzo napięty, czeka nas teraz wiele ważnych spotkań. Dużo dyskutujemy i przyglądamy się temu, jak prawidłowo regenerować zawodników i jak często naszym zdaniem mogą grać. Kupujemy zawodników, abyśmy mogli wystawić silne zespoły we wszystkich rozgrywkach. Trzeba wykorzystać cały skład i postaramy się to zrobić w nadchodzących miesiącach, ponieważ mecze odcisną swoje piętno na zawodnikach, którzy grają tak często.

Tragedia w Maroko

Dziś rano rozmawiałem z Nayefem i rozumiem, że przebywali oni w mieście, w którym miało miejsce trzęsienie ziemi. Wszyscy są wstrząśnięci całą sytuacją. Wrócił jednak do gry, trenuje i wydaje się, że wszystko jest z nim w porządku, ale dla wszystkich jest to ogromna tragedia – zakończył Moyes.