Szef West Hamu United, David Moyes przemawiał na konferencji prasowej w piątkowe popołudnie przed niedzielnym spotkaniem Premier League z Brighton & Hove Albion na stadionie w Londynie.

Menedżer powiedział mediom na swojej przedmeczowej konferencji, że chce, aby jego gracze przenieśli pozytywny nastrój, który panuje w zespole po wczorajszym spotkaniu na niedzielny mecz z Mewami i zaczęli wspinać się w tabeli Premier League.

To naprawdę ważne, abyśmy zdobyli pierwsze punkty 

Nie chcemy znaleźć się w sytuacji, w której jesteśmy zbyt daleko w tyle. Naszym celem jest iść dalej. Chcemy rzucić wyzwanie chłopakom na szczycie i wiemy, że musimy zacząć zdobywać punkty, więc miejmy nadzieję, że uda nam się to zrobić w niedzielę.

Nie mamy żadnych nowych wieści od czwartkowego wieczoru, jeśli chodzi o kontuzje 

Mamy nadzieję odzyskać wszystkich naszych graczy, których tylko się da i będziemy tak silni, jak to możliwe w meczu z Brighton.

West Ham grał w Brighton 10 razy w Premier League i nigdy nie wygrał, łącznie z bolesnymi wspomnieniami z zeszłego sezonu

Wyzwanie jest mocne. Mają dobry zespół, menedżera, który ma się bardzo dobrze oraz strukturę, którą opracowali, więc niosą za sobą wiele dobrych rzeczy.

W zeszłym roku w lidze skończyliśmy ponad nimi, więc musimy iść i spróbować pokazać, że jesteśmy wystarczająco dobrzy i zamierzamy spróbować zrobić to ponownie. Mieliśmy przeciwko nim ciężkie mecze, więc nie mam wątpliwości, że kolejny będzie taki sam.

Myślę, że z czasem Gianluca będzie miał wpływ na Premier League

Będziemy starali się stopniowo wprowadzać go do Premier League i będziemy chcieli robić to w miarę postępów jego pracy na treningach. Pozna nas lepiej, a my jego, bo to jest niezwykle ważne. Widzieliśmy już od niego wystarczająco dużo, by sugerować, że ma naprawdę wiele do zaoferowania, ale i wiele do zrobienia jeszcze – mam nadzieję, że naprawdę nam pomoże w tym sezonie.

Wciąż szukamy i wciąż staramy się dodać do naszego zespołu nowe twarze

Zrobiliśmy wiele ofert dla graczy, ale nie zawsze ich otrzymywaliśmy. Jesteśmy aktywni na rynku, to na pewno. Nie będę mówił o zawodnikach, którzy są w innych klubach, dopóki nie staną się moimi zawodnikami.

Chcielibyśmy zdobyć kogoś na lewą obronę, aby pomógł Cressowi i dał nam trochę więcej osłony, ponieważ tego nam brakuje. Nie chcę jednak wymieniać żadnych nazwisk.

Nowi gracze mogą pomóc West Hamowi w zmierzeniu się z czwórką najlepszych w tym sezonie?

Mam nadzieję. Kiedy wprowadzasz dużo zawodników, czasami bardzo szybko się dopasowują, czasami może to przynieść rezultaty i to widać, innym razem nie. Będzie kilku graczy, z którymi tak się stanie. Na przykład czescy chłopcy, kiedy weszli, bardzo szybko wywarli na nas wielki wpływ – nieco inaczej było z Jarrodem Bowenem, który był może nieco wolniejszy w swoim dopasowywaniu się, ale ogólnie dał radę. Może się to różnić u różnych graczy. Mamy nadzieję, że są gotowi i myślę, że sprawią, że będziemy znacznie lepsi.

Trzy całkiem dobre gole padły we wczorajszym meczu z Viborgiem

Wybrałem na wczorajsze spotkanie Micky’ego, który zdobył gola i wrócił do swojej formy strzelania bramek i oczywiście Gianlucę i Jarroda, którym także udało się trafić. Te gry mogą być łatwe lub mogą wyglądać na łatwe pozornie, a są znacznie trudniejsze i można się dość łatwo pomylić. Tak naprawdę był to trudny mecz, ale wygraliśmy go i mamy mały zapas punktowy na rewanż.

Pierwsze zwycięstwo, a dla niektórych graczy pierwszy mecz – to był ważny dzień

Daliśmy szansę na powrót Angello i widzimy, że radzi sobie dobrze, więc miejmy nadzieję, że nie jest zbyt daleko od powrotu do wyjściowego składu. Wzięcie Gianluki, oraz wprowadzenie z ławki Maxwela też było dobre, więc jestem z nich zadowolony.