Młoty będą jutro gospodarzami spotkania z duńskim zespołem Silkeborg, na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Wszyscy jednak wiedzą, że remis wystarczy, aby wygrać grupę B i zapewnić sobie awans do przyszłorocznej fazy pucharowej turnieju.

West Ham postawił sobie za cel pokonanie Silkeborga podczas jutrzejszego spotkania. Moyes podczas konferencji prasowej, wyraził słowa uznania dla swoich rywali, którzy mocno naciskali na West Ham w Danii, w wygranym ostatecznie przez Londyńczyków meczu 3:2. Dla Szkota ważne jest, aby utrzymać sprawny i świeży skład podczas kolejnych meczów w europejskich pucharach w obliczu napiętego kalendarza Premier League.

Zwycięstwo w czwartek oznaczałoby, że wygramy grupę – mamy nadzieję, że nam się uda

Wyjdziemy z zamiarem zwycięstwa. Pamiętajmy jednak, że mamy do rozegrania mecze Premier League. W niedzielę gramy z Manchesterem United, a w tym tygodniu graliśmy poniedziałkowe spotkanie z Bournemouth. To niezwykle ciężki tydzień – trzy mecze w 7 dni. Wszyscy wiemy, że jeśli uda nam się wygrać jutro, to będziemy mieli troszkę lżej.

Nie wiem, czy już opanowaliśmy grę od czwartku do niedzieli

Jeśli mam być szczery, to nie wiem, czy jakiekolwiek drużyny to przezwyciężyły. Nam udało się to opanować, ale jedynie w jakimś stopniu. W zeszłym roku poradziliśmy sobie z tym i znaleźliśmy się na naprawdę dobrej pozycji, ale jeśli chodzi o ćwierćfinały i półfinały… miało one miejsce w ważnym dla nas okresie w Premier League.
Kiedy dochodzisz do tych ostatnich etapów, musisz grać swoją najlepszą drużyną, a to oznacza, że ma to wpływ na Premier League – tak właśnie było u nas. 

Jestem jednak z tego co osiągnęliśmy wówczas zadowolony. Teraz wzmocniliśmy skład po części dlatego, że czułem, że prawdopodobnie w lutym lub marcu zeszłego roku nie mieliśmy tylu zawodników ilu bym potrzebował, żeby osiągać wyniki we wszystkich rozgrywkach. Trzeba było wybierać.
Zdecydowanie uważam, że jest skrajny brak czasu na regenerację przy tak napiętym harmonogramie – między meczem w czwartek, a następnym meczem w niedzielę nie ma praktycznie w ogóle chwili do stracenia.

Po większości czwartkowych gier, na stadionie jesteśmy do północy, a jeśli gramy poza domem i musimy jeszcze podróżować…? W najlepszym razie mamy więc dzień na przygotowanie się do następnego meczu. Tak więc być w pełni gotowym i spokojnym o zdrowie i kondycję na mecze Premier League, to naprawdę trudne wyzwanie.

Chcę zajść naprawdę daleko

Łatwo to powiedzieć właśnie teraz, ale wiemy, że później dołączą również inne silne drużyny. Na tą chwilę wisienką na torcie będzie wygranie grupy, aby płynnie przejść od razu do 1/8 finału.

Silkeborg to naprawdę dobry zespół

W kwalifikacjach mieliśmy Viborg, który jest trzeci w lidze duńskiej, a teraz mamy Silkeborg, który jest czwarty w tej samej lidze. Widziałem, jak Sewilla pojechała do Kopenhagi i zremisowała z drużyną, która jest w połowie tabeli, więc myślę, że duński futbol jest w tej chwili w niesamowitym miejscu.
Reprezentacja Danii jest dziesiąta w światowych rankingach i myślę, że ma wielu naprawdę dobrych zawodników, ich styl jest znakomity i szczerze ich podziwiam.