David Moyes rozmawiał dzisiaj z przedstawicielami mediów, przed pierwszym meczem fazy grupowej Ligi Konferencji Europejskiej UEFA z FCSB. Menadżer mówił między innymi  o przeciwniku i o tym, jak planuje poradzić sobie z napiętym harmonogramem. Opowiedział także o atmosferze na stadionie w Londynie podczas europejskich nocy. Dodał, że gracze nie mogą się doczekać kolejnej europejskiej kampanii. 

Wyczuwam, że wszyscy zawodnicy chcą grać w tych wielkich dla nas, europejskich meczach

To dla nas genialne. Ciężko pracowaliśmy przez cały ostatni sezon, aby zakwalifikować się do Europy. Otrzymaliśmy niewiarygodne wsparcie na London Stadium. Na wielu meczach w Europie w zeszłym roku mieliśmy pełne stadiony kibiców, nasi fani jeździli razem z nami – to są takie wielkie noce, podczas których panuje niewyobrażalnie wspaniała atmosfera.

Wszyscy gracze chcą się zaangażować i grać, myślę, że to świetna rzecz. Trudno ocenić jak daleko zajdziemy. Będziemy mieć taką samą sytuację jak w poprzednim sezonie z drużynami odpadającymi z Ligi Europy, więc trudno powiedzieć cokolwiek na tym etapie.

Musimy spróbować wygrać wszystkie mecze. Zaczynamy jutro wieczorem i nie możemy się tego doczekać. Mamy w tym roku grupę z dobrą historią. Dla nas to ogromne wydarzenie – widzę to jako dwa lata w europejskim futbolu. Nie wiem, jak długo nam się uda utrzymać ten trend. Widzimy to jako część wzrostu rozwoju naszego klubu. Chciałbym być w Lidze Mistrzów, to oczywiste, ale bądźmy uczciwi…przez długie okresy w zeszłym sezonie rywalizowaliśmy o to miejsce w Lidze Mistrzów.

Staraliśmy się jak najlepiej poznać graczy FSCB

Oczywiście oglądaliśmy wiele meczów naszych rywali. Staraliśmy się uzyskać lepszy pomysł i lepsze zrozumienie FCSB. Wiemy, że mieli trudny start w lidze. 

Wszyscy mają nadzieję, że się zakwalifikujemy do następnego etapu

Podobało nam się nasze doświadczenie z zeszłego roku, kiedy przeszliśmy przez fazę grupową. Myślę, że w zeszłym roku spisaliśmy się naprawdę dobrze, wygrywając grupę i spróbujemy zrobić to samo ponownie.

Wykorzystamy nasz skład graczy. Jeśli spojrzysz na to, jak pracowaliśmy w zeszłym roku, zwykle grała połowa zawodników, którzy byli w zespole i wokół niego. Ten rok może być inny, ponieważ możemy podejść do sprawy nieco inaczej. Wiele z tego będzie zależeć od naszej pozycji w lidze, będę musiał wziąć te rzeczy pod uwagę. 

Każdy rok, w którym przybywasz do Europy, jest naprawdę ważny

W zeszłym roku poszło nam bardzo dobrze. Świętowaliśmy nawet będąc w Lidze Konferencyjnej. Oglądałem finał tych rozgrywek i pomyślałem, że to był wspaniały mecz. Jeśli spojrzysz na Jose Mourinho, który wygrał wszystkie konkursy, to jak wielki on się czuł… Bardzo chciałbym znaleźć się w sytuacji, w której mógłbym spróbować wygrać te rozgrywki, ale jest jeszcze wiele meczów, zanim będziemy mogli o tym porozmawiać.

Jestem bardzo zadowolony z prowadzenia klubu

Pozyskaliśmy kilku naprawdę dobrych graczy. Trzeba im dać czas na poznanie, integrację, czas na zaaklimatyzowanie się. Myślę, że na papierze wyglądają dobrze. Młodzi, głodni zawodnicy, których mam nadzieję rozwijać i doskonalić.

Lucas Paquetá  bardzo ciężko pracował dla drużyny

Myślę, że gracze pochodzący z Ameryki Południowej są dość twardzi fizycznie. Jego pochodzenie pokazuje, że musi wstać i być wystarczająco silnym i twardym. To naprawdę dobry znak, bo w Premier League trzeba mieć tego w sobie sporo. Wygląda on na dość solidnego gracza. Jeśli spojrzymy na jego historię … zagrał ponad 40 spotkań w ciągu ostatnich trzech, czterech lat, gdziekolwiek był. Jego historia kontuzji także jest bardzo dobra. 

Flynn ma szansę na start

Ominął go mecz z Viborgiem, ponieważ miał poważniejszą infekcję palca u nogi. Teraz może być okazja, aby wystartował od początku. Przyjrzymy się temu z bliska jeszcze dzisiaj i jutro rano. Nie do końca mamy wszystko ustalone, ale szczerze mówiąc,  ten gracz na pewno jest w moich myślach.

Martwiłem się o ostatni tydzień

Mecz z Chelsea odbył się w sobotę, ponieważ Chelsea miała kolejną grę już wczoraj. Nie ma już sensu narzekać na tą sytuację z odebraniem nam gola. Nie ma sensu nawet o tym wspominać.

Graliśmy czwartek-niedziela-środa-sobota. Jeśli spojrzymy na nasz program, stało się to bardzo trudne, dlatego potrzebujemy składu i dlatego potrzebujemy wszystkich zawodników w dobrej kondycji ze względu na ilość meczów, które mamy. W miarę jak idziemy dalej, wcale nie jest łatwiej. Ostatni tydzień był naprawdę trudny, ale wysiłek jaki gracze włożyli, aby zakończyć pozytywnie mecz z Chelsea, aby coś zdobyć … był świetny. Jestem z nich dumny.