David Moyes podczas konferencji prasowej przed meczem z Manchesterm City powiedział, że cały skład West Ham United jest w dobrej formie. The Hammers są przygotowani na najtrudniejszy test w Premier League w tym sezonie.

Podopieczni Moyesa również cieszą się wyjątkową formą i udają się na Etihad Stadium będąc na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Przemawiając na konferencji prasowej przed meczem, Moyes przedstawił aktualne informacje na temat kondycji swojego teamu.

W tej chwili wydaje nam się, że wszystko jest w porządku – powiedział. Wciąż czekamy na powrót Arthura Masuaku. Andriy Yarmolenko także leczy kontuzję.

Ryan Fredericks odczuwa trochę napięcia w pachwinie, jednak myślę, że nie jest to coś poważnego, ale jednak dotyka zespół. Będziemy musieli przyjrzeć się temu zawodnikowi dziś po treningu i zdecydować czy jutro występi.

Menedżer pochwalił również wpływ Jessego Lingarda od czasu wypożyczenia go z Manchesteru United w styczniu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że go mamy, ponieważ dał nam inny wymiar gry, zwłaszcza w  ofensywie – dodał menedżer. Zapewnił nam lepszą konkurencję w tych obszarach, dał nam trochę jakości.

Nie jest łatwo zdobyć graczy w styczniu, którzy mogą coś zmienić, ale Jesse miał ogromny wpływ na dotychczasowe nasze występy.

Jutrzejsza gra to duże wyzwanie

Jeśli masz na myśli rzucenie wyzwania drużynie z pierwszej trójki na świecie, to jest to ciężka praca dla każdego zespołu. Spróbujemy w jakiś sposób sprawić im trudność, ale trzeba być piłkarskim głupcem, aby nie rozumieć jakości, jaką ma Manchester City i tego, jak dobrze grają.

Pep Guardiola

Niewątpliwie to menadżer, który ma własny styl, doskonali zawodników i prowadzi wspaniałe drużyny piłkarskie, co jest dla niego wielkim zaszczytem.

Trudne mecze przed nami

Runda meczów, którą mamy w tej chwili przed sobą, to czas gier z najlepszymi zespołami.  Musieliśmy się z tym zmierzyć na początku sezonu i zrobimy to teraz. Zawsze będziemy chcieli być najlepszą drużyną, ale wiemy, że czasami będziemy musieli także trochę ucierpieć. 

Moyes swojej osobistej historii przeciwko Manchesterowi City 

Myślę, że każdy zna jakość Manchesteru City. Widzimy to tydzień po tygodniu. Mają naprawdę trudny harmonogram ze względu na liczbę meczów, które rozgrywają. Musimy spróbować jak najlepiej wykorzystać możliwość przygotowania się do gry, by być tak dobrymi, jak tylko potrafimy. Jedziemy z pozytywnym nastawieniem. Staraliśmy się dobrze grać przeciwko wszystkim zespołom i dawać z siebie wszystko. Tak będzie i jutro.

Czyste konto na stadionie Etihad?

Byłbym szczęśliwy, otrzymując jeden punkt z tej gry. Chciałbym więcej – aby chłopcy strzelili gola. Ze względu na zdolność do ataku w drużynie Manchesteru, wiem, że będzie ​​to naprawdę trudne.  Gdybyśmy mogli wrócić z czystym kontem, byłbym bardziej niż zachwycony! 

O celach na resztę sezonu

Będziemy starać się kontynuować grę z różnymi celami, zależnie od przeciwnika. Chcemy wygrywać, ale mamy świadomość świetności naszych rywali. Jesteśmy na naprawdę dobrej pozycji i teraz mówi się o nas w pewnym sensie jako o europejskiej drużynie. Chcemy się tam zatrzymać, pozostać w tym miejscu.

Teraz powinniśmy się tym cieszyć, chwaląc graczy za ich wysiłek w każdym spotkaniu oraz chwaląc członków klubu za doskonałą realizację swoich obowiązków. To dobry okres dla West Ham i naszych fanów.

Kibice mogą wrócić na ostatni mecz sezonu?

Byłoby fantastycznie. Trochę mnie niepokoi, że wrócą prawdopodobnie tylko na jeden mecz, na zakończenie sezonu. Nie każda drużyna odczuje tą atmosferę w swoim spotkaniu domowym.  Odzyskanie kibiców byłoby świetne. Będę podekscytowany, mogąc to zobaczyć.