West Ham United ma jeszcze o co grać w najbliższych meczach Premier League w tym sezonie. Młoty starają się zakwalifikować do europejskiego futbolu na kolejną kampanię. W niedzielne popołudnie zespół Davida Moyesa czeka wycieczka do Norwich City.

Menadżer wierzy w swoich graczy i w to, że nadal będą przykładem niezwykłej siły i będą mieli wielkiego ducha walki, który charakteryzował ich w dotychczasowym sezonie

Jeśli chodzi o naszą formę, to uważam że wszystko jest porządku. Z Frankfurtu wróciliśmy bez urazów i dodatkowych kontuzji

Niektórzy gracze mają teraz kilka problemów zdrowotnych, ale ogólnie wszyscy są w porządku po wczorajszym meczu.

Dużo myślałem o wczorajszej grze

Bardzo dobrze zawodnicy poradzili sobie zarówno wczoraj, jak i w całych tych rozgrywkach w tym sezonie. Zeszłej nocy mieliśmy grupę graczy, którzy próbowali wygrać mecz, ale bardzo trudno jest wygrać spotkanie w takich okolicznościach.
Jestem zadowolony z graczy i z tego, jak dobrze im poszło. Jednocześnie jestem rozczarowany, ponieważ nie dotarliśmy do finału, ale awans do półfinału to przyzwoity poziom. To fantastyczne, ale kiedy dojrzewasz, zaczynasz mieć coraz więcej chęci rywalizacji i rzucania wyzwań.

W zasadzie staraliśmy się rzucić wyzwania większości drużyn w Premier League, a tak naprawdę w tym roku rzuciliśmy je także drużynom w Europie. Bycie tak blisko finału i nie dostanie się do niego jest rozczarowujące dla zespołu, który naprawdę był w stanie tego dokonać i może nawet go wygrać.

Zawsze jestem zmotywowany – myślę, że to najważniejszy element pracy menadżera

Zawsze chcesz próbować robić coś lepiej. Czułem, że mamy ogromną szansę dotarcia do finału i zaprzepaściliśmy to, więc to też mnie niepokoi.

Teraz musimy się skoncentrować na Norwich

Gramy w czwartek i niedzielę, więc musimy szybko wrócić na boisko i przygotować się do meczu. Jesteśmy na dobrej pozycji ligowej i chcemy tam pozostać. Chcemy znów być w Europie w przyszłym roku, jeśli tylko będziemy mogli. Musimy wygrać kilka meczów, które są przed nami.

Nie będzie to łatwe, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby było jak najlepiej. Wciąż możemy zająć szóste miejsce, więc będziemy mocno naciskać, aby to osiągnąć.

Staraliśmy się zrobić wszystko, co w naszej mocy

W tym roku zrobiliśmy wiele dobrych rzeczy i chcemy skupić się na nich, a nie na czymkolwiek innym. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że gracze dotarli do półfinału i jesteśmy na całkiem dobrej pozycji ligowej – to efekt świetnej pracy, jaką wykonali zawodnicy.

Mamy za sobą intensywny sezon, ale chcemy, żeby tak było nadal

W ogóle nie słyszę narzekań graczy. Myślę, że oni naprawdę dobrze sobie z tym radzili i nie przestawaliśmy ani na chwilę walczyć. 

We wszystkich naszych grach pokazaliśmy prawdziwą wspólnotę, której potrzebowaliśmy i wielką odporność. Czwartkowy mecz był świetnym przykładem, jeśli chodzi o tak długą grę z dziesięcioma zawodnikami – wykonaliśmy bardzo dobrą robotę.

Utrzymanie drużyny w Premier League jest w tej chwili naprawdę trudne

Rok lub dwa lata temu zadawano mi pytania dotyczące bycia na samym dole tabeli Premier League. Teraz jestem pytany o to, czy jestem szczęśliwy będąc na szczycie. Oczywiście, jestem o wiele szczęśliwszy, bo to nasz wielki sukces.

Staramy się zdobyć trzy naprawdę ważne punkty, które pozwolą nam wrócić do gry

Mam świadomość ile punktów może być potrzebnych, aby skończyć sezon tam, gdzie chcemy. Zawsze patrzę także na mecze innych drużyn i widzę, że tak samo jak wszyscy, mamy trudny okres na zakończenie sezonu. Myślę, że każda drużyna w lidze powie, że ma trudne chwile, nawet takie zespoły jak Liverpool i Manchester City. 

Piłka nożna jest taka sama dla wszystkich, a wszystkie mecze są trudne, bez względu na to, z kim grasz. Najważniejsze jest wygrywanie.