Andriy Yarmolenko nie zwalnia tempa. Skrzydłowy West Hamu zagrał świetny mecz przeciwko Macedonii Północnej, podczas Mistrzostw Europy. W Bukareszcie, Ukraińcy wygrali 2:1, a 31-latek miał ogromny wkład w końcowy sukces.

„Yarmo” zdobył w czwartek gola oraz zaliczył asystę. W 29. minucie nasz zawodnik zamknął akcję swojej drużyny narodowej i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później Andriy świetnie zagrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Romana Yaremchuka, a ten sprytnym uderzeniem w krótki róg pokonał golkipera Macedonii.

Rywali stać było tylko na jednego gola. W 57. minucie zawodnik Leeds United, Ezgjan Alioski nie wykorzystał rzutu karnego, ale zdążył z dobitką. Co ciekawe to nie była jedyna jedenastka niewykorzystana w tym meczu. Na sześć minut przed końcem karnego zmarnował Ruslan Malinovskyi.

Andriy Yarmolenko został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Ukraina po dwóch rozegranych meczach ma na swoim koncie trzy punkty i ma spore szanse na wyjście z grupy.