West Ham w tym okienku transferowym zdążył pozyskać już dwóch obrońców. Według źródeł ESPN, Manuel Pellegrini pragnie sprowadzić na Stadion Olimpijski jeszcze jednego defensora.

Uwagę chilijskiego szkoleniowca przyciągnął Ahmed Elsayed Ali Elsayed Hegazy znany szerzej jako Ahmed Hegazi. Obrońca West Bromu rozpoczął wszystkie 38 meczów Premier League w zeszłym sezonie. Egipcjanin był jednym z najlepszych graczy The Baggies, jednak mimo jego starań WBA zajęło ostatnie miejsce w lidze. Wydaje się, że Hegazi zdecyduje się na opuszczenie zespołu i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. 27-latek w swoim kontrakcje ma klauzulę, która pozwala mu opuścić The Hawthorns za 10 milionów funtów.

Jego forma nie umknęła uwadze innych zespołów, które zaczęły ustawiać się w kolejce po jego usługi. Zwolennikiem talentu mierzącego 193cm zawodnika ma być Manuel Pellegrini, według którego formacja defensywna była największym problemem Młotów w ubiegłym sezonie. Dzięki klauzuli odstępnego i doświadczeniu zawodnika w Premier League transfer ten wydaje się być tym bardziej prawdopodobny. O jego usługi Młoty będą musiały zmierzyć się z Wolves, Leicester oraz Tottenhamem. Transfer do Spurs ma być uzależniony od transferu Toby’ego Alderweirelda, który łączony jest z Manchesterem United.

Ahmed Hegazi wraz z reprezentacją Egiptu wystąpił na mundialu w Rosji. Obrońca rozegrał wszystkie trzy mecze – przeciwko Urugwajowi, Rosji i Arabii Saudyjskiej. Jednak Faraonowie z zerowym dorobkiem punktowym pożegnali się z Mistrzostwami Świata już na etapie fazy grupowej.