Jak donosi ESPN, Chicharito znalazł się na celowniku C.D. Guadalajara zwanego również jako Chivas. Mekykański klub nie jest jednak zainteresowany transferem, a jedynie wypożyczeniem napastnika.

Javier Hernandez coraz gorzej czuje się w West Hamie. Występuje w coraz to mniejszej liczbie meczów, a ostatnio nie znajduje się nawet w kadrze meczowej. W związku z tym w mediach coraz więcej mówi się o jego odejściu.

W naszym serwisie informowaliśmy już o zainteresowaniu ze strony zespołów z MLS. Tym razem klubem, który chce pozyskać Javiera Hernandeza jest Guadalajara. Meksykańska drużyna przygotowuje kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata i chciałaby wzmocnić ją tuż przed startem rozgrywek. Możliwość takiego ruchu potwierdził właściciel klubu Jorge Vergara. Las Chivas nie są jednak zainteresowani transferem definitywnym, a jedynie wypożyczeniem z opcją pokrycia zaledwie 50% pensji Chicharito.

Sam Javier Hernandez miał się pozytywnie odnieść do tej transakcji. Jest to bowiem klub z jego rodzinnego miasta i właśnie w barwach Guadalajary stawiał pierwsze piłkarskie kroki.