Jurgen Klopp na konferencji prasowej przed spotkaniem z Liverpoolem, ciepło wypowiadał się o zawodnikach West Hamu, a w szczególności o Jarrodzie Bowenie. Nie jest tajemnicą, że od letniego okienka transferowego, The Reds interesują się skrzydłowym Młotów.

Podoba mi się Bowen, który trafił do Premier League z Hull City. Nie zajęło mu to dużo czasu, a to tylko pokazuje jakim jest zawodnikiem. Zrobił bardzo duże postępy – powiedział na konferencji  prasowej Klopp.

Latem pojawiły się spekulacje na temat zainteresowania Liverpoolu, usługami bramkostrzelnego Bowena. Klub jednak nieoficjalnie odcina się od tych doniesień, twierdząc, że żadnego oficjalnego zapytania, ani oferty nie było. W Londynie krąży opinia, że Bowen nie jest na sprzedaż, choć w klubie wyceniają go na około 70 milionów funtów.

Menedżer The Reds zabrał głos także na temat innych graczy Młotów, przed niedzielnym spotkaniem: – Odkąd jestem w Anglii  to Antonio grał chyba na pięciu czy sześciu pozycjach. Jedną z nich była prawa obrona. To oczywiście prawdziwy, rasowy napastnik. Fornals wrócił do reprezentacji Hiszpanii, być może miał gorsze okresy, ale jest świetnym piłkarzem i strzelił chyba w każdym meczu przeciwko nam.

– Benrahma jest ekscytujący, grał wcześniej w Brentford w silnej linii ataku, teraz jest podstawowym zawodnikiem w drużynie West Ham. Za nimi grają Rice i Souček, którzy umieją świetnie podawać. Souček jest groźny w powietrzu, Rice doskonale strzela i podaje. Mają szybkich i mądrych bocznych obrońców, a także stoperów – w tym Zoumę, którego bardzo chcieli sprowadzić. W bramce jest bardzo doświadczony Fabiański. To bardzo dobra drużyna. Widzieliście jak grali w czwartek, nawet z kilkoma zmianami. Dzięki temu mogą odnosić sukcesy. Jedynym problemem jest dla nich fakt, że to jest niesamowicie dobra liga i muszą dać z siebie wszystko w każdym meczu. Nie tylko w czwartek i środę, ale też w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Dzięki temu jest to ekscytująca liga. Im lepiej grasz, tym większa presja by wygrać. Wszyscy tego doświadczamy.