Przyjeżdżający na London Stadium Southampton będzie musiał poradzić sobie bez kilku ważnych zawodników. Trener Rubén Sellés potwierdził, że poza składem jest Armel Bella-Kotchap, a występ Che Adamsa oraz Mohameda Salisu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Niemiecki stoper kameruńskiego pochodzenia doznał urazu ramienia w ostatniej ligowej potyczce przeciwko Tottenhamowi i czeka go dłuższa przerwa. Sellés jednak zapewnia, że piłkarz powróci do gry przed końcem bieżących rozgrywek. Warto zaznaczyć, że 21-latek zmagał się z problemami z barkiem już w listopadzie, ale wówczas odmówił operacji z uwagi na chęć wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata w Katarze. Niewykluczone więc, że przez taki ciąg wydarzeń pogłębił on istniejące już obrażenie.

Che Adams nabawił się kontuzji podczas meczu Szkocji z Cyprem. Napastnik The Saints opuścił plac gry po 57 minutach, sygnalizując ból w łydce.

Mohamed Salisu nie zagrał nawet minuty, mimo bycia powołanym na zgrupowanie reprezentacji Ghany. Selekcjoner Chris Hughton uzasadnił to „istnieniem urazów odniesionych podczas pobytu w klubie”.

Menadżer rywali mówił również o nieobecności Valentino Livramento oraz Juana Lariosa, którzy już od dłuższego czasu leczą skomplikowane uszkodzenia zdrowotne. Przypomnijmy, że Livramento w tym sezonie jeszcze nie pojawił się na boisko ani razu, bowiem od blisko roku leczy zerwane więzadło.

Czas pokaże, czy piłkarze Moyesa skorzystają z „udogodnień” i zdobędą kluczowe w walce o utrzymanie puynkty.