Wiadomości transferowe mówiące zarówno o Młotach, jak i Kanonierach od pewnego czasu pojawiają się w dosyć dużym nakładzie. Ich nadrzędnym tematem jest przeważnie przeprowadzka Declana Rice’a, aczkolwiek do sieci trafiły również doniesienia o rzekomej chęci kupna przez Arsenal zawodnika, któremu od pewnego czasu przyglądał się West Ham.

Skazani na utratę swojego kapitana The Hammers nie próżnują i przeczesują na zapas rynek w celu znalezienia idealnego zamiennika. Informowaliśmy już o wielu kandydatach, ale jak to bywa w piłce nożnej, media nieustannie oferują coraz to nowsze pogłoski.

Od jakiegoś momentu sztab szkoleniowy West Hamu bacznie obserwuje poczynania kapitana Feyenoordu, Orkuna Kökçü. 22-letni reprezentant Turcji uważany jest za jednego z czołowych graczy holenderskiej Eredivisie i ma bardzo dużo potencjału, aby stać się światowej klasy środkowym pomocnikiem. Mierzący 175 cm wzrostu Kökçü w tym sezonie wystąpił łącznie w 35 meczach, a na swojej lokacie ma 12 bramek oraz 3 asysty. Jego nominalna rola boiskowa to pomoc w ofensywie, ale bardzo pewnie czuje się również na „szóstce”. Każdego sezonu notuje odsetek celnych podań na poziomie 90%, a jego przestronność pozycyjna pozwala na uwolnienie drużynie więcej kreatywności. Wszechstronny Turek wyceniany jest na 30 milionów euro.

Zainteresowanie ze strony The Gunners wydawać się może całkiem paradoksalne, albowiem nie od dziś wiadomo, że ich głównym celem na letnie okno jest Declan Rice. Niewykluczone, że Mikel Arteta rozważa tańsze alternatywy dla kapitana West Hamu, lub może jest to zwyczajny medialny mit. Im bliżej końca sezonu, tym więcej szczegółów oraz niejasności będzie jasne i klarowne.