West Ham United potwierdza nominację Kenny’ego Browna na stanowisko asystenta szefa coachingu Akademii Piłki Nożnej od U9 do U14. 

Kenny Brown powrócił do West Hamu

Urodzony na Barking Brown, 54-letni syn legendy Młotów, Kena Browna, spędził pięć lat w Upton Park jako piłkarz. Najbardziej zapamiętany został ze strzelenia gola, który uniemożliwił Manchesterowi United zdobycie tytułu mistrzowskiego w 1992 roku.


Po odejściu na emeryturę (jako zawodnik), Brown zaczął pełnić funkcje trenerskie, jednocześnie ciesząc się kilkoma okresami zarządzania w klubach nieligowych, takich jak Grays Athletic, Chelmsford City i Tooting & Mitcham. Na pozycji trenera spędził ostatnie lata z Dagenham & Redbridge, a teraz z zaciekłym rywalem West Hamu – Millwall.

Brown będzie teraz pracował nad wdrożeniem i rozwojem programu coachingowego między U9 a U14, pomagając trenerom Akademii w osiąganiu najlepszych wyników, a tym samym maksymalizując potencjał zawodników w odpowiednich grupach wiekowych.

Są tu wyjątkowi ludzie z prawdziwą etyką pracy. Nie mogę się doczekać tego wyzwania

Jestem bardzo zaszczycony powrotem do West Hamu United. Byłem bardzo dumny, że mogłem reprezentować klub jako zawodnik i teraz z tego, że mam możliwość bycia tu, jako członek personelu. W Akademii widać doskonałą pracę, która jest wykonywana – to dla mnie wielki zaszczyt, powiedział Brown.

Browna powitał w klubie menedżer Akademii, Ricky Martin

Jestem absolutnie zachwycony, że mogę powitać Kenny’ego na pokładzie West Hamu na nowo utworzonym stanowisku asystenta szefa coachingu. Kenny dołącza do nas po tym, jak pełnił już podobną funkcję w Millwall i ma duże doświadczenie zarówno w zespołach młodzieżowych, jak i seniorskich w piłce nożnej.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że przybędzie do pracy w Akademii wraz z Kalamem Mooniaruckiem, ponieważ teraz zrestrukturyzowaliśmy stanowisko szefa coachingu z Kennym i Kalamem pracującymi razem w tym obszarze – powiedział Martin.

Kenny dołącza do kilku byłych piłkarzy, w szczególności do trenera głównego U23 – Marka Robsona, asystenta trenera U23 – Steve’a Pottsa i trenera głównego U18 – Kevina Keena. Cała czwórka grała w naszym zwycięskim sezonie 1992/93.

To wzmacnia kulturę, która tworzona jest w Akademii i więź z niektórymi z byłych graczy, którzy znają zespól i mogą wiele przekazywać młodym graczom