Musimy wciąż marzyć, walczyć i pracować tak, jak to robimy teraz. Dzięki temu możemy osiągnąć dobrą pozycję pod koniec sezonu – mówi Pablo Fornals.

Jedną z rzeczy, które będę mógł powiedzieć po zakończeniu mojej kariery jest to, że grałem na wielu pozycjach. Mam nadzieję, że będę mógł również powiedzieć, że grałem w wiele gier. Dla mnie nie ma znaczenia na jakiej pozycji gram. To, że jestem na boisku wystarcza, że jestem szczęśliwy – bo gram. 

W tym sezonie Fornals rozpoczął wszystkie osiem meczów Premier League, spełniając jednak nieco inne wymagania taktyczne w każdym z tych spotkań.

Podczas serii gier z drużynami, które w zeszłym sezonie zajęły miejsce w pierwszej ósemce, Fornals był lewym pomocnikiem w formacji 5-4-1, ale przeciwko Fulham grał dalej do przodu w formacji 3-4-3. Stamtąd regularnie dryfował do środka na bardziej centralną pozycję, aby umożliwić Arthurowi Masuaku i Aaronowi Cresswellowi wykorzystanie przestrzeni na lewym skrzydle.

Niezależnie od roli, jaką ma odegrać, Fornals rozumie uzasadnienie tego

Czuję się bardziej komfortowo, kiedy Arthur i Cressy grają po lewej stronie, ja mogę trochę wejść w środek – wyjaśnił. To dziwna pozycja do wyjaśnienia, ponieważ czasami bronię się jak skrzydłowy, innym razem jestem na wysokości napastnika, a innym razem jestem w środku pola – to zależy od przebiegu gry i myśli szefa. To zależy od wielu rzeczy.

Zarówno przed, jak i w trakcie meczu, menadżer zmienia nasze pozycje. Zależy to od tego, jak szef i trenerzy postrzegają mecz. Próbują stworzyć nowy i konkurencyjny zespół i myślę, że to robią.

West Ham z pewnością był konkurencyjny w tym sezonie, zbierając jedenaście punktów z trudnych ośmiu pierwszych meczów, strzelając 14 bramek i utrzymując trzy czyste konta w tym procesie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę siedem ostatnich meczy zeszłego sezonu, Irons przegrali tylko cztery z ostatnich 15 meczów w Premier League i stracili więcej niż dwa gole tylko raz.

Zrobiliśmy krok naprzód, ale wciąż trzeba ciężko pracować

Po restarcie mentalność wszystkich chłopaków była genialna – zauważył Fornals. Teraz po prostu kontynuujemy to i staramy się być jeszcze lepsi, niż w poprzednim sezonie.

Myślę, że zrobiliśmy krok naprzód, walcząc z niewiarygodnymi drużynami w ostatnich kilku meczach. Dlatego jesteśmy na wygodnej pozycji. Mamy wystarczająco dużo jakości i wiary, aby dalej piąć się w górę tabeli – powiedział z determinacją Fornals.