Reprezentacja Francji wygrała z Danią 2:1 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Mundialu. Obydwa gole dla obrońców tytułu strzelił Kylian Mbappe. Francuzi zapewnili sobie awans z grupy, w której niemal na pewno zajmą pierwsze miejsce. Spotkanie sędziował Szymon Marciniak. 

Podopieczni Didiera Deschamps przez godzinę próbowali znaleźć sposób na dobrze zorganizowaną defensywę rywala. Udało się w 61. minucie – do siatki trafił Mbappe. Wydawało się, że w tej sytuacji powinno pójść już z górki, a tymczasem po jednym z rzutów rożnych Andreas Christensen oddał pierwszy celny strzał Danii i spotkanie zaczęło nabierać innych barw.

Oba zespoły miały kolejne szanse, natomiast finalnie cieszą się Francuzi, bo w końcówce po dobrym dośrodkowaniu Antoine’a Griezmanna dublet skompletował Mbappe.

Rezerwowy bramkarz reprezentacji Francji, na co dzień drugi bramkarz West Hamu Alphonse Areola całe spotkanie spędził na ławce

Jak zaznaczają Sportowe Fakty, warto też wspomnieć o Szymonie Marciniaku, który – co powinno być dla niego komplementem – nie rzucał się w oczy. Sprawnie prowadził zawody i trudno przypomnieć sobie jakiś większy błąd. Tak jak mówi się, że dla piłkarzy pierwszy mecz na turnieju jest najważniejszy, tak podobnie jest w tym przypadku z arbitrem z Płocka.

Marciniak ma już debiut za sobą – poprowadził dwa mecze Mistrzostw Świata w 2018 w Rosji w fazie grupowej.