FA postanowiło ukarać West Ham i Chelsea za awanturę, którą wszczęli piłkarze obu klubów podczas derbów. Przypominamy, że drużyna Slavena Bilicia wygrała ten pojedynek 2:1.

Pod koniec pierwszej połowy sędzia wyrzucił z boiska Nemanję Maticia nakładając na niego drugą żółtą kartkę. Decyzję arbitra kwestionowali piłkarze. Emocje wzięły górę i na boisku zrobiło się spore zamieszanie.W efekcie Młoty muszą zapłacić 40 tysięcy funtów kary, a kieszeń Chelsa uszczupli się o 50 tysięcy. Oba kluby zostały dodatkowo pouczone, że podobna sytuacja w przyszłości będzie za sobą niosła poważniejsze konsekwencje.

Swoją cegiełkę do tej historii dołożył również Jose Mourinho. W przerwie meczu wszedł w dyskusję z sędzią, za co wylądował na trybunach. Menadżer Chelsea dodatkowo otrzymał zakaz stadionowy na jedno spotkanie i karę w wysokości 40 tysięcy funtów.