Niedawny cel West Hamu, Joaquin Correa jest teraz oczekującym na transfer i może być dostępny po obniżonej cenie – donosi Gazetta dello Sport. Inter jednoznacznie określił, że gracz nie będzie „użytecznym” dla klubu w tym sezonie i rozważą dla niego oferty.

Młoty interesowały się Argentyńczykiem zeszłego lata – Correa ma w tej chwili 27 lat

W San Siro obecnie podejmowane są próby „uwolnienia” miejsca na sprowadzenie Paulo Dybali (jako wolnego agenta). Klub też ponownie podpisał kontrakt z Romelu Lukaku.

Gazetta dello Sport podaje, że Correa może zostać zwolniony za około 19 milionów funtów, ponieważ Nerazzurri starają się uniknąć strat – jego pensja jest podobno bardzo przystępna.

Oprócz zainteresowania ze strony Sewilli, Walencji i Betis, a także wcześniejszych prób zdobycia gracza przez klub z Marsylii, raport stwierdza, że ​​tak naprawdę to Leeds stało się kluczowym konkurentem dla Młotów.

„Inter pozwoli mu odejść tylko wtedy, gdy otrzyma satysfakcjonującą ofertę” – podają media. Wygląda na to, że to, co uważa się za satysfakcjonujące dla Interu, jest teraz bardzo rozsądne dla Młotów

David Moyes od tak dawna chce pozyskać Jessego Lingarda, jednak po wielu niepowodzeniach i niezdecydowaniu piłkarza, może mieć ochotę przejść na alternatywne rozwiązanie. Także żądania płacowe wydają się przeszkodą dla transferu Anglika, natomiast sytuacja jest dokładnie odwrotna jeśli chodzi o Correę, który zarabia mniej niż 1,5 miliona euro.

Jeśli menedżer zauważy, że ​​reprezentant Argentyny jest dobrą opcją…nie ma lepszego czasu, aby zdobyć jego podpis

Chociaż jego pierwszy sezon po opuszczeniu włoskiej stolicy nie był uważany za mocny jak na jego standardy, strzelił sześć bramek w Serie A. Wynik więc nie jest zły.

Na papierze stosunek jakości do ceny wydaje się być jasny i korzystny. Wszystko będzie zależeć od tego, czy inne negocjacje będą się przeciągać i czy trochę pieniędzy wpłynie z klubowych transakcji.