Jesse Lingard nadał pozytywny bieg wydarzeń, strzelając we wczorajszym meczu pierwszego gola, zaledwie sześć minut po rozpoczęciu spotkania. Zawodnik powiedział jak ważna jest dla niego gra w West Hamie i jak ciężko pracuje na takie wyniki. 

To był trudny mecz i musieliśmy ciężko pracować, aby zdobyć trzy punkty – powiedział No11. Nie poddawaliśmy się, ale to mogła być powtórka meczu z Arsenalem. Chłopaki zachowali skupienie przez ponad 90 minut, chociaż… pod koniec pierwszej połowy wkradł się mały brak koncentracji. W drugą część spotkania weszliśmy lepiej.

Należy pamiętać, że zawsze jest miejsce na poprawę. To wielkie zwycięstwo, ale jest wiele rzeczy do analizy z tej gry – pozytywnych i negatywnych. Cały czas się czegoś uczymy.

Otwierający gol Lingarda, to jego szósty celny strzał w ośmiu meczach dla West Hamu –  gol który pokazał jak cennym dla Młotów zawodnikiem jest Jesse

Lingard pochwalił pracę Michaila Antonio, który stworzył mu szansę na ten ważny strzał.

Bieg Michaila był doskonały. Pracujemy nad takimi rzeczami podczas treningów. Zobaczyłem wyraźną lukę, w którą mogłem wejść tylko ja i bramkarz z lewej strony. Regularna gra przyczynia się do takich efektów. Nie grałem dużo przez ostatnie dwa lata, więc wyjście na mecze każdego tygodnia i utrzymywanie tej formy jest świetne. Nie jestem jednak sam. Zespół bardzo mi pomaga.

Te trzy punkty sprawiły, że West Ham wrócił do pierwszej czwórki Premier League. Pozostało osiem meczów do końca tej kampanii

Jesse Lingard twierdzi, że drużyna zrobi wszystko, aby utrzymać tą pozycję, choć jest to wyzwaniem.

Musimy skupić się na każdym meczu. Mamy ciężką serię gier, ale jesteśmy na to gotowi. Będziemy przygotowywać się do każdej następnej gry tak, żeby utrzymać to, na co tak ciężko pracowaliśmy przez cały sezon – podsumował Jesse Lingard.