Jesse Lingard został wybrany najlepszym piłkarzem Premier League w kwietniu. Pomocnik Młotów  zdobył cztery gole i zaliczył jedną asystę w tym miesiącu. Dodatkowo, jego gol w meczu z Wilkami wybrano trafieniem kwietnia!

W pokonanym polu 28-latek zostawił Trenta Alexandra-Arnolda z Liverpoolu, Stuarta Dallasa z Leeds United, Masona Greenwooda z Manchesteru United, Chrisa Wooda z Burnley, Allana Saint-Maximina z Newcastle United, Matheusa Pereirę z West Bromu oraz Kelechiego Iheanacho z Leicester City. 

– To niesamowite. To pierwszy raz w moim życiu, kiedy otrzymałem tą nagrodę. Oczywiście chciałbym podziękować fanom, którzy na mnie głosowali, oraz także kolegom z zespołu za pomoc w osiągnięciu tego celu. To była długa droga. Byłem nominowany już trzeci raz i nawet nominacja była dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. Chcę grać z najlepszymi i walczyć o najlepsze nagrody. Zdecydowanie uważam, że jestem w najlepszej formie w mojej karierze. Zawsze chciałem się poprawiać i najlepsza forma przyszła w odpowiednim czasie. Regularna gra w piłkę zawsze pomaga. Chcę pomóc zespołowi w osiągnięciu jak największej – powiedział Lingard. 

Zawodnik wypożyczony z Manchesteru United w kwietniu trafiał do siatki w spotkaniach z Wolverhampton, Leicester City (dwukrotnie) oraz Newcastle United. Ponadto zanotował asystę w meczu z Wolves. 

Trafienie Lingarda z Wolverhampton Wanderers zostało dodatkowo uznane najładniejszym golem kwietnia. Indywidualny popis reprezentanta Anglii zebrał najwięcej głosów, dzięki czemu w ręce Jessego powędrowała nagroda Budweiser Premier League Goal of the Month.

– Byłem na połowie boiska, kiedy Vladimir podał do Pablo, ten oddał z powrotem, a Vlad zgrał dalej do mnie. Widziałem przed sobą obrońcę, ale wiedziałem, że dam radę go wyprzedzić. Micky przebiegł przede mną i ściągnął przeciwników, robiąc miejsce. Wiedziałem, że pozostało mi tylko pokonać bramkarza. Musiałem pozostać skupiony i trafić do siatki. 

– To świetne uczucie. W zeszłym miesiącu zostałem nominowany dzięki trafieniu przeciwko Arsenalowi. Wspaniale, że w końcu mogłem zdobyć tą nagrodę. Uwielbiam trafiać do siatki i kreować sytuacje. Zazwyczaj to dobitki są najskuteczniejszą formą na zdobycie trafienia, jednak takie indywidualne akcje są świetne. 

To już szósty zawodnik Młotów, który sięgnął po nagrodę piłkarza miesiąca. W przeszłości zdobyli ją: Michail Antonio (lipiec 2020), Diafra Sakho (październik 2014), Scott Parker (luty 2011), Anton Ferdinand (styczeń 2006) oraz Stuart Pearce (luty 2001).